Путін не зупинить наступ на Україну, навіть якщо його вимоги про припинення вогню будуть виконані. Таке переконання висловив Зеленський, виступаючи перед італійським каналом новин SkyTG24 в кулуарах саміту G7.

Дивіться також Путін під час промови в російському МЗС вразив новими цинічними заявами: головні тези

Зеленський відреагував на заяву Путіна

Путін запропонував Україні припинення вогню, якщо вона відмовиться від планів вступу до НАТО та виведе свої війська з чотирьох областей, віддавши їх Росії.

Президент України зазначив, що "це ультимативні послання, які нічим не відрізняються від послань минулого".

Зеленський зауважив, що сьогодні по Україні був завданий 31 ракетний удар. Пропонуючи "мир", ворог запускав ракети, балістику та дрони. На жаль, є жертва.

Уявіть собі такий цинізм, що якась людина говорить про мир, але все це під ракетні удари,
– сказав він.

Він зазначив, що це неадекватно, а те, що відбувається в Росії – це відродження нацизму. "Це нова хвиля. І тепер цей нацизм, він російський".

Він (Путін – 24 Канал) не зупиниться. Це те саме, що робив Гітлер (...) Ось чому ми не повинні довіряти цим повідомленням,
– сказав Зеленський.

Він нагадав, що спершу Гітлер хотів Чехословаччину, потім частину Польщі, потім Європу. Після окупації Європи він був і в Північній Африці та Атлантиці.

Путін йде тим самим шляхом… До цього був Крим і Донбас. Сьогодні він говорить вже про чотири регіони, називає українські землі російськими територіями,
– заявив глава держави.

Володимир Зеленський зауважив, що російський диктатор порушує міжнародне право і не має ніякої поваги до статуту ООН.

Я вважаю, що всі ми повинні базуватися на міжнародному праві, на статуті ООН, до поваги до демократії, до свободи, до життя, до людей. Це найголовніше. Безумовно, він розуміє, що буде Саміт миру. Безумовно, він розуміє, що більшість країн світу, на боці України, на боці життя. Не тому, що вони обирають Україну або іншу державу, вони просто поважають міжнародне право,
– сказав президент України.

Варто зазначити, що генсек НАТО також негативно поставився до заяви Путіна. Єнс Столтенберг зазначив, що Україна не повинна виводити свої війська з власної території, вийти з окупованих українських земель має якраз Росія.

Дивіться також У МЗС відповіли на чергові маніпулятивні заяви Путіна: в ОП теж не змовчали

Путін запропонував Україна "перемовини" на власних умовах

  • 14 червня Путін заявив, що Кремль буцімто "хоч завтра готовий сісти за стіл переговорів", однак за певних умов.
  • Диктатор поставив ультиматум, що готовий сісти за стіл перемовин, якщо Київ назавжди відмовиться від планів вступити до НАТО, а ЗСУ вийдуть з так званих "нових російських регіонів". Фактично диктатор хоче, щоб Україна віддала Росії Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області.
  • А ще, мовляв, йому для мирного врегулювання також потрібен нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус України, і традиційно її "демілітаризація та денацифікація".