Наскільки популярні такі ідеї в Німеччині, що приховано за заявами ексканцлера ФРН та що відомо про Герхарда Шредера – з'ясували журналісти програми "Крим.Реалії".
Читайте також Через указ Путіна Росія відбере землю у Криму в тисяч українців, – прокуратура
В інтерв'ю німецькій газеті Tagesspiegel Герхарда Шредера запитала, які зобов'язання має Німеччина перед Росією за розв'язання Другої світової війни. Ексканцлер відповів, що варто цінувати довіру Росію, і відмовитися від санкцій, а також назвав їх безглуздими та нездатними повернути Крим Україні.
За його словами, той, хто думає, санкції можна було б застосувати, аби змусити Росію щось зробити, помиляється.
Жоден російський президент ніколи не поверне Крим Україні. Ось така реальність,
– наголосив Шредер.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник відреагував на цей коментар. Він назвав такі заяви Шредера безсоромними. Натомість у відповідь запропонував Шредеру побитися об заклад.
"Хотілося б оголосити цьому 76-річному експолітику та топлобісту Кремля своєрідне парі: що за його життя Крим неодмінно повернеться у лоно матері-України", – зазначив Андрій Мельник.
Посольство Росії в Німеччині майже одразу відреагувало на слова Андрія Мельника. Представники написали коментар під постом української дипмісії у фейсбуці.
Коментар Посольства Росії в Німеччині / Скриншот з фейсбук сторінки @Ukrainische Botschaft in Berlin
Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував журналістам "Крим.Реалії", що готовий віддати Шредеру у разі свого програшу.
"Якщо я програю це парі, то в мене є десь пляшка дуже гарного Масандрівського вина 1975 року. Це саме рік мого народження. Колись мені її подарували, для мене ця пляшка має цінність насамперед як те, що Крим був і лишається Україно. Я готовий був би, звичайно, цю пляшку пану Шредеру подарувати. Але я цього ніколи не зроблю, тому що це парі я ніколи не програю", – наголосив Андрій Мельник.
Що відомо про Герхарда Шредера
Герхард Шредер – давній товариш Володимира Путіна. Двічі обіймав посаду німецького канцлера. У 2005 році програв вибори до Бундестагу, але згодом, за кілька місяців, почав працювати в компанії "Газпром", зокрема на проєкті газопроводу "Північний потік".
Згодом очолив раду директорів компанії "Північний потік-2". Після запуску однойменного газопроводу Росія планує відмовитися від транзиту через Україну.
Герхард Шредер і Володимир Путін / Фото National Public Radio
За словами позаштатного дослідника Центру європейської безпеки Андреаса Умланда, Герхард, фактично, працює на Росію. Тобто, є представником РФ у Німеччині, напевно, саме тому країна забезпечує його хорошими грошима.
У 2017 році Шредера призначили головою ради директорів "Роснафти", що перебуває під західними санкціями. Німецькі газети пишуть, що російські компанії щорічно платять ексканцлеру майже мільйон євро.
Шредер – це окрема спецоперація Путіна, і дуже успішна. Просто його купили, на превеликий жаль, як кажуть, "з потрохами". Тому думка Шредера – це не думка політичної еліти всієї Німеччини і всього Заходу. На жаль, Путіну вдається підкуп західних політиків. І Шредер – прекрасна ілюстрація цьому,
– розповів ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Герхард Шредер приїжджав на інавгурацію Путіна у 2018 році. Відомо, що політики давно перейшли на "ти", і спілкуються у неформальному форматі.
Ставлення Німеччини до анексії Криму
Андреас Умланд відзначив, що в Німеччині є популярним міф, що Крим – це одвічно російська земля, але офіційного його таким ніколи не визнають. Щоб позбутися санкцій через анексію, Росія намагається скористатися коронавірусом.
"Зараз йде така кампанія не тільки Шредера, а й багатьох інших представників Росії, дипломатів, політиків, і проросійських людей на Заході, які аргументують, що в цій економічній ситуації потрібно знімати санкції", – пояснив Умланд.
Зверніть увагу Путін хоче переписати правила гри, або На хвилі пандемії
Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що коли санкції зроблять півострів непосильним тягарем для Росії, а кримчани масово проситимуться в Україну, тоді можна розпочинати міжнародні переговори про повернення півострову.
"Крим має забрати, і для цього потрібен, по-перше, тиск. По-друге, щоб зрештою кримчани реально захотіли повернутися назад. Ці 2 речі ми маємо здійснити", – відзначив Павло Клімкін.
Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні на 24 каналі о 19:00. Не пропустіть!