У соцмережі тік ток опублікували відео, на якому видно залізничну платформу. На ній перевозили самохідну артилерійську установку "Нона-С". Вона перебуває на озброєнні повітряно-десантних військ.

Раніше Росія перекидала в окупований Крим 56-у бригаду ПДВ

Псковських десантників перекидують в Крим

Перевіривши номер платформи за допомогою сервісу gdevagon, розслідувачі встановили, що вона слідує зі станції Череха в Псковській області на станцію "Сімферополь-вантажний".

Як вантажовідправника і вантажоодержувача вказана військова частина 07264 – 76 гвардійська десантно-штурмова дивізія, бійці якої відомі як псковські десантники. Гвардійський десантно-штурмовий полк, що входить до складу цієї дивізії, дислокується якраз в селищі Череха. Звідти і відправився ешелон, який потрапив на відео.

Російська техніка
Маршрут артилерійської установки / Зображення з СІТ

Втім, зазначають розслідувачі, це не дозволяє зробити однозначний висновок, що десантників готують для вторгнення.

Перекидання однієї з найбільш боєздатних російських частин виглядає цілком логічно і в тому випадку, якщо нарощування російського угруповання проводиться для залякування української влади,
– пишуть у СІТ.

Псковські десантники на війні 2014 року

Росія кинула десантників Псковської 76-ї дивізії ВДВ на Донбас у 2014 році. Хлопці таємно воювали в Луганську і багато хто з них загинув.

З переговорів двох десантників між собою, які з'явилися у ЗМІ, стало відомо, що з усієї роти вдалося вижити тільки приблизно десяти бійцям, а загинули близько 70 солдатів.

Втім офіційно Росія не підтверджувала цієї інформації, а десантників ховали таємно і без почестей.

Командувач ВДВ генерал-полковник Володимир Шаманов у Пскові 22 серпня 2014 року, публічно заявив, що у бригаді всі живі і здорові. Проте журналісти днем раніше були свідками похорону військових із цієї бригади.

Передислокація військ Росії біля кордону з Україною: головне

  • Росія активно стягує військову техніку до кордону з Україною, пояснюючи це навчаннями.
  • Українська розвідка попередила, що Москва планує ескалацію конфлікту на Донбасі та намагатиметься проникнути вглиб України.
  • Росія вже звозить до окупованого Криму самохідні артилерійські установки, бронетранспортери, військові вантажівки.
  • Нещодавно у соцмережах зафіксували переміщення мотострілкової бригади з Кемерова до Воронезької області.

Війська Росії біля кордону
Куди Росія перекинула війська / Інфографіка 24 каналу