Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. Він припустив, що у Путіна є нездорова ідея щодо застосування ядерної зброї.

Цікаво США, Франція та Китай отримали привід завдати ударів по території Росії, – політтехнолог

Жирнов зауважив, вже зрозуміло, що конвенційну війну Росія програла. Попри мобілізацію, зимовий наступ росіян провалився, адже ці мобілізовані були не готовими воювати, їм не вистачало озброєння, умундирування та мотивації.

Тому у Путіна лишається один єдиний ядерний фактор,
– додав мовець.

Наслідки від погроз неядерній державі

Колишній співробітник розвідки Росії нагадав, що Китай, з яким так прагне товаришувати агресорка, дуже роздратований її словами. Адже погрожувати ядерною зброєю неядерній державі заборонено, це записано у Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї.

За це уже загалом інші ядерні країни могли б вплинути на Росію, зокрема і Китай,
– прокоментував Жирнов.

Жирнов припустив, чому Росія продовжує ядерний шантаж: дивитись відео

Одержимість ядеркою

Попри все, Сі Цзіньпін під час візиту до Москви отримав формальне та офіційне підписання документа про те, що Росія не застосовуватиме ядерну зброю і не погрожуватиме нею. І варто було лідеру Китаю лише поїхати, Дмітрій Медведєв знову почав брязкати ядерною боєголовкою.

Ми з вами знаємо, що він п'янь, клоун, але він посадова особа, і на Заході до цієї людини зобов'язані ставитися як до одного з вищих державних діячів Росії,
– зауважив експерт.

До того ж Росія з 16 по 19 квітня проводила, за наказом Путіна, позапланові навчання Тихоокеанського флоту з приведенням у повну готовність ядерних сил, розташованих в Тихому океані. Тоді, до речі, щось пішло не так, тому зняли командира Тихоокеанським флотом, підкреслив Жирнов. Це сталося саме тоді, коли міністр оборони Китаю був з візитом у Москві.

І хоча єдиний союзник Росії Китай говорить їй, що варто припинити погрози ядерною зброєю, в мене таке враження, що Путін просто одержимий ідеєю про застосування ядерної зброї,
– прокоментував Жирнов.

Чи може Росія застосувати ядерну зброю: що відомо