Проте в МЗС Молдови вже рішуче відреагували на такі заяви. Речник Міністерства відкинув погрози заступника МЗС Росії Міхаїла Галузіна про те, що активізація співпраці Кишинева й НАТО "наближає країну до катастрофи".

Читайте також Молдова може бути ще однією ціллю Росії: Жданов оцінив логістику в Придністров'ї

Як відреагували в Молдові

Воде наголосив, що Молдова – миролюбна й нейтральна держава, та нейтралітет "не означає самоізоляцію, демілітаризацію чи байдужість до того, що відбувається у світі".

Ми зацікавлені у зміцненні нашої стійкості, зокрема й через НАТО – найсильніший військово-політичний альянс у світі,
– наголосив речник.

Окрім того, він додав, що співпраця країни з альянсом є прозорою і ґрунтується на загальновідомих рамкових основах.

Воде підсумував, що Молдова – вільна країна і саме громадянам Молдови вирішувати, як розвивати свою країну.

Що цьому передувало

Нещодавно в інтерв'ю пропагандистським ЗМІ Галузін заявив, що "активізація співпраці Кишинева з країнами НАТО у військовій і військово-технічній сферах є фактором, який більшою мірою підриває безпеку самої Молдови".

Ба більше, Галузін наголосив, що "нерозважливе накачування тієї чи іншої країни західними озброєннями або розміщення на її території натовських контингентів аж ніяк не додає їй безпеки і суверенітету, а, навпаки, наближає до катастрофи".

Загроза для Молдови з боку Росії: коротко

  • Майже усі логістичні шляхи між Росією та Придністров'ям відрізані. Військовий експерт Олег Жданов припустив, що Москва може постачати у псевдореспубліку хіба що так звані товари подвійного призначення, зокрема продукти та форму для своїх військових.
  • Проте у медіапросторі також з'являлась інформація, що Росія планує вторгнення до Молдови на початку 2023 року. Як заявив директор Служби розвідки та безпеки Молдови Александр Мустяца, реалізація сценарію залежить від розвитку війни в Україні.
  • Колишній міністр оборони Молдови Віталій Маринуца наголосив, що загроза нападу з боку Росії для Молдови цілком реальна.
  • Раніше у Молдові закликали вивести російські війська з окупованого Придністров'я. У молдовському уряді заявили, що присутність військ Росії в Придністров'ї порушує суверенітет Молдови.