російська "щедрість"

Багатьом одразу ж впало у вічі те запізнення, з яким спрацювала повітряна тривога. Але на те є об'єктивні причини.

До теми Місто засинає, прокидається ППО: як працюють українські "вбивці" ракет

Це зумовлено тим, що ці ракети у росіян – штучні. Їх виготовили після прийняття на озброєння трохи понад 40.

21 липня я повідомляв, що російські окупанти розмістили на аеродромі 929-го державного льотно-випробувального центру міністерства оборони імені В. П. Чкалова, який розташований на авіабазі Ахтубінськ в південному військовому окрузі, не менше 30 ракет Х-47 "Кинджал".

Таку концентрацію ракет цього типу на одному аеродромі я пояснював тим, що росіяни можуть їх використовувати для завдання ударів по деяких важливих об'єктах на території України.

Але саме застосування настільки унікальної для російського військово-промислового комплексу ракети, а не крилатої ракети "Калібр" або Х-101 свідчить про те, наскільки їх ресурс стиснутий. Справді, чому не пакет "Калібрів"?

Цікаве Війну росії з Україною не можна заморозити, бо це – не війна за території

Задача із зірочкою для ППО

На сьогодні перехоплення цієї ракети – дуже складне завдання, але навряд чи воно буде вирішене, оскільки раніше у російських окупаційних військ закінчаться самі Х-47М, ніж розроблять ефективний алгоритм перехоплення.

Хоча, не відкидаю, що вони не витрачатимуть весь боєзапас, а обмежаться лише періодичними пусками, нагадуючи, що в них ще щось залишилося…

До теми – деталі ракетного удару по Вінниці 7 серпня: дивіться відео