Термінова евакуація ядерної зброї вкотре доводить, що окупанти виявились абсолютно не готовими до наступу російських добровольців. Таку думку 24 Каналу висловив генерал-майор СБУ Віктор Ягун.

Читайте також Рейд Бєлгородщиною показав чималі прогалини російської армії: які насправді були цілі операції

Росіяни мали хоча б розглянути такий варіант розвитку подій, однак знову недооцінили українську сторону.

Ризики переміщення ядерної зброї

В інформаційно просторі з'явились чутки, що нібито через переміщення ядерних боєприпасів у водоймах поблизу Грайворона почала масово гинути риба. Припускалося, причиною мору риби стало забруднення водних об'єктів ядерними речовинами.

Ягун спростував чутки про забруднення водойм на Бєлгородщині ядерними речовинами та закликав українців не реагувати на подібні вкиди росіян.

Це треба взяти кувалду, розбити ті снаряди, щоб якісь шкідливі речовини потрапили у водойми. Хай росіяни самі запускають чутки й самі ж лякаються,
– сказав генерал-майор СБУ.

Витік ядерних речовин під час переміщення малоймовірний, адже тактичні боєприпаси зберігають у спеціальних резервуарах. Наразі немає загрози ядерній безпеці України.

На думку Ягуна, дивним є те, що росіяни зберігали ядерні боєприпаси на такій невеликій відстані від України.

Це взагалі нонсенс. Я спочатку не вірив, що вони (ядерні боєприпаси – 24 Канал) могли там бути,
– зазначив сказав генерал-майор СБУ.

Ворог не чекав та не готувався до можливих дій на російському кордоні. Росія взагалі не аналізує те, що відбувається у світі.

Чому росіяни зберігали тактичну ядерну зброю біля кордону з Україною: дивіться відео

Чому росіяни вивозять ядерну зброю з Бєлгородської області

  • Бійці Російського добровольчого корпусу та легіону "Свобода Росії" 22 травня перетнули кордон з Росією з метою звільнення територій від окупаційного путінського режиму.
  • Речник ГУР МО Андрій Юсов повідомив, що Росія через події у Бєлгородській області вирішила провести евакуацію ядерних боєприпасів неподалік Грайворона, у який зайшли російські добровольці.
  • Після кількаденної операції 24 травня російські добровольці вийшли з Бєлгородщини. Вони повідомили, що з 22 травня по 24 травня бійці легіону "Свобода Росії" та Російського добровольчого корпусу втратили 2 людини загиблими та 10 пораненими.