Стверджують, що війська та авіація Західного військового округу завершили планову перевірку боєготовності. Їх повертають до місць базування.

Раніше Біля кордонів України почались російські військові навчання

Окупанти заявили, що всі "завдання виконали"

Командувач військ округу Олександр Журавльов каже, що всі завдання виконали. Далі продовжуватимуть планові заходи бойової підготовки на полігонах.

Підрозділи відправляють до пунктів постійної дислокації. Зокрема, й авіацію.

Після повернення військ окупанти збираються поповнити необхідні запаси паливно-мастильних матеріалів, ракет та боєприпасів, витрачених під час навчань.

Що відомо про російські навчання

  • Росія у січні почала проводити військові навчання зі стрільбами у Західному та Південному військових округах. До них входять регіони, які межують з Україною. Мовиться про Воронезьку, Бєлгородську, Брянську області.
  • Росіяни кажуть, що під час навчань в Іванівській області "Іскандерами" знищували польовий аеродром "противника. Загалом держава-агресорка залучила близько 3 тисяч військових, 300 одиниць військової техніки, зокрема, танки Т-72Б3, бойові машини піхоти БМП-2, а також штатне стрілецьке озброєння.
  • Зауважимо, паралельно Росія перекидає війська до Білорусі. Москва та Мінськ також планують спільні навчання у лютому.

Загроза нападу Росії

  • Через стягування російських військ розвідка не виключала ймовірний напад Росії. Припускали, що агресор може напасти у лютому.
  • Українська влада закликає не панікувати, оскільки це погано впливає на економіку. У НАТО не вірять, що Москва може напасти.
  • У Росії реагують неоднозначно. Міністр закордонних справ Сергій Лавров прокоментував ймовірність нового вторгнення в Україну. Він сказав, "якщо це залежить від Росії, то війни не буде. Однак він додав, що "наступати грубо на їхні інтереси" вони не дозволять.