В "ДНР" і "ЛНР" прибув 97-й "гумковной" із Росії

Окупанти переконують, що передали на окуповані українські території 141 тонну вантажу, здебільшого ліки та медичні засоби, передає 24 канал із посиланням на сепаратистські ЗМІ.

Зверніть увагу Російські бойовики отримували соцвиплати з українського бюджету

  • 65 тонн прибули на непідконтрольну Києву територію Донеччини: за словами тамтешніх бойовиків, це лікарські препарати для лікування онкологічних, онкогематологічних захворювань, вакцини для проведення планових щеплень, а також витратні матеріали для гемодіалізу.
  • Ще 76 тонн дісталося окупаційним адміністраціям на Луганщині: також нібито медикаменти, здебільшого для лікування хронічних захворювань і вакцини.

Бойовики "ЛНР" додають, що туди прибули 8 автомобілів із Росії. Після розвантаження вони повернулися назад.

Так званий "гуманітарний вантаж", що прибув із Росії на окупований Донбас / Фото сепаратистських ЗМІ

Коментар МЗС України щодо чергового російського "гумконвою" на Донбас

Українські дипломати підкреслюють, що Росія незаконно перекинула свій "гуманітарний конвой" на окупований Донбас, який є територією України. Відповідна інформація з’явилася на сайті українського МЗС.

Переміщували окупанти вантажі через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" і "Матвєєв Курган", а також закриті українською стороною прикордонні пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка".

Російський вантаж було вкотре переміщено на територію нашої держави з порушенням норм і принципів міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавства України та раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів. Вони, серед іншого, передбачають супровід представниками Червоного Хреста та обов’язкове оформлення цих вантажів представниками прикордонних і митних органів України,
– наголосили у міністерстві.

Також у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що надіслали російському МЗС ноту протесту з вимогою до Кремля припинити вчинення міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету України.

Також офіційний Київ вимагає від Росії під час організації наступних так званих "гуманітарних конвоїв" неухильно дотримуватися міжнародного права, законодавства України і своїх міжнародних зобов’язань. До слова, майбутні прибуття вантажів із Росії на окупований Донбас заплановано на 27 серпня, 29 жовтня, 26 листопада та 17 грудня 2020 року.

До речі Російський конвой військових медиків не впустили в Боснію та Герцоговину: що відомо

Основне про "гумконвої", які Росії відправляє на окупований Донбас

  • Росія постачає на окуповані території так звану "гуманітарну допомогу" ще з 2014 року, відколи розпочала збройну агресію проти України. Українських митників та прикордонників до перевірки таких вантажів не допускають.
  • Зі свого боку, Україна вже не раз заявляла, що Росія під виглядом постачання "гуманітарки" порушує територіальну цілісність нашої держави, відтак закликала агресора припинити такі дії.
  • За інформацією активістів і розслідувачів, під виглядом "гумдопомоги" Кремль забезпечує зброєю та озброєнням проросійських найманців.
  • Востаннє білі вантажівки з Росії приїжджали в окуповані Донецьк і Луганськ 19 грудня 2019 року. Тоді також окупанти порушували українські закони та міжнародне право й не дали українським прикордонникам оглянути вантажі.

Карта окупованих територій
Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 канал