Про це правозахисниця повідомила в коментарі "Громадському".

Читайте також: Голодний протест українських політв'язнів: як це було і до чого призвело

Денісова зазначила, що 14 жовтня спілкувалася зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою. Вона знову, не вдаючись у подробиці сказала, що стан Сенцова та Балуха є "задовільним".

Я розмовляла з нею і з приводу питань і Володимира Балуха, і Олега Сенцова, з приводу їхнього стану здоров’я. Вона сказала, що все добре, ну як завжди вона говорить. Про Сенцова вона сказала, що він завершив голодування і набирає вагу, як усім "відомий факт",
– пояснила українська омбудсвумен.

Вона також наголосила, що не може давати жодних прогнозів щодо ймовірних відвідин Сенцова у російській колонії в Лабитнангі у найближчий місяць.

Додамо, що 16 жовтня сестра Олега Сенцова, Наталія Каплан, розповіла, що стан її брата – критичний, він перебуває у реанімації в лікарні Лабитнангі.

Нагадаємо, 6 жовтня український режисер Олег Сенцов припинив голодування через погрози російських тюремників про насильницьке годування. Своєю чергою, Володимир Балух заявив про припинення голодування 9 жовтня через можливе етапування. Так, у російському полоні Сенцов голодував 145 днів, а Балух – 205.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.

У чому звинуватили Володимира Балуха?8 грудня 2016 року в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха затримала ФСБ Росії. Усе тому, що після анексії півострова Балух на своєму будинку в селі Серебрянка вивісив український прапор та табличку "вулиця Героїв Небесної сотні", а також відмовився від російського паспорта.

Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків. Чоловік неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули, щоб помститись за проукраїнську позицію. 16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув'язнення у колонії-поселенні, а потім ще збільшили цей термін. У березні політв’язень оголосив безстрокове голодування. А 2 жовтня суд на місяць зменшив термін ув'язнення Балуху.