Мовляв, на сьогоднішній день вітчизняний військово-промисловий комплекс розструктурований, а інтеграція із російськими колегами дозволить в деякій мірі виправити ситуацію.

"Останнім часом рівень державного замовлення в Росії зростає, але ми чудово розуміємо, як важко оборонним підприємствам України. Це як раз передумова до того, щоб ми тісніше співпрацювали. Отже, українська сторона не менше зацікавлена в цій військово-технічній співпраці з Росією, а може навіть і більше", - каже директор Російського інституту політичного та військового аналізу Олександр Шаравін.

Протягом останнього часу збільшується кооперація двох країн у авіабудівництві та у ракетно-космічній інфраструктурі, що обіцяє нові довгострокові угоди. Йдеться, про створення важкої стратегічної ракети та модернізації систем ПРО, зокрема, зенітних ракетних комплексів С-300 та "Бук".

"Російська сторона повинна з розумінням відноситися: це той нюанс, що для України при всьому позитиві широкої військово-технічної співпраці з Росією, неприпустимо прийти до критичної залежності від одного партнера і ми повинні про це говорити. Ми повинні говорити про те, що "Корвет" ми повинні робити з західними структурами, вертоліт, якщо ми вже вплуталися в модернізацію з французами, означає ми повинні з французами їх робити", - каже директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Своє прагнення подальшого зближення військово-промислових комплексів обох країн Росія реалізувала у програмі співпраці у сфері військово-технічної співпраці. Документ вже направлено до Києва, однак з кроком назустріч українська влада поки що не поспішає, кажуть у Держдумі Російської Федерації.

"Стосується вона, можу тільки сказати, сотень підприємств російської і української сторони, так що це не просто відвернута програма. Час йде, кожен місяць дорогий, йдуть пропозиції з різних країн, тому ми хочемо українській стороні дати зрозуміти, що якщо можна, то оперативно в цю справу втрутитися", - каже депутат Держдуми, член комітету з оборони Михаїл Ненашев.

Поки українська влада думатиме, росіяни Чорноморський флот модернізуватимуть, незважаючи на Великий договір 1996 року, який забороняв його переозброєння. Планується, що протягом наступних років у склад флоту "увійдуть декілька десятків нових кораблів та підводних човнів".