Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос в інтерв'ю "Апострофу" розповів, що будь-яка агресія Росії проти України, зокрема і з боку Білорусі, може обернутися великою проблемою для президента РФ Володимира Путіна.

Цікаво: Знаменитий дослідник війни розповідає, що робити з Путіним і війною на Донбасі

Тим не менш, у Росії наразі розробляють різні варіанти збройної агресії проти України. Основні з них:

  • нанести ракетні удари по Україні і після цього ввести війська;
  • не вводити війська, а просто високоточними ракетними ударами поставити Україну на коліна.

Вони (росіяни, – 24 канал) зміцнюють свої війська в Криму, створюючи там організаційно-штатні структури, що дозволяють в найкоротші терміни здійснити розгортання військ, щоб завдати удару з боку Криму. З боку Чернігівської і Сумської області у них взагалі може не виникнути проблем,
– наголосив Кривонос.

Звідки Росія може напасти на Україну
Звідки Росія може напасти на Україну: карта / інфографіка 24 каналу

За його словами, військовий потенціал Росії дуже великий. Тому тепер Україні потібно добре організувати територіальну оборону.

Читайте також: Росія не буде наступати зараз на Україну, – британський дослідник війни

Заступник секретаря РНБО відзначив, що Кремль дійсно може піти на відкриту агресію проти України, але йому потім вкрай важко буде утримати все під контролем.

"Для Кремля дуже важливо – як можна швидше поставити тут (в Україні, – 24 канал) маріонетковий уряд, який почав би танцювати під їхню дудку. Їм буде ще простіше домогтися успіху, якщо вони заздалегідь зроблять так, щоб ми один одного ненавиділи", – підсумував Кривонос.

Які сили тримає Росія на кордоні з Україною?РФ утримує понад 82 тисячі військових вздовж кордону з Україною, в анексованому Криму та на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. У той же час, в Кремлі цинічно наголошують, що не мають жодного стосунку до війни на Донбасі і їхніх солдатів нібито там немає.

Загалом вздовж державного кордону України у Ростовській області РФ розміщено понад 25 батальйонних тактичних груп і активно формується 150-та мотострілецька дивізія.