Нещодавно Росія оголосила, що підприємство-виробник зенітно-ракетних комплексів "Бук", концерн ВКО "Алмаз-Антей", передав слідству первісні радіолокаційні зображення повітряного простору. Однак дані передали не міжнародній слідчій групі, а російському Слідчому комітету.

На думку волонтера-розслідувача з Bellingcat Арика Толера, Росія може зараз просувати інформацію від "Алмаз-Антей" для того, щоб "перебити" заяву Об’єднаної слідчої групи, пише Радіо Свобода.

Інформацію з радарів російська сторона нібито тримала при собі понад два роки, тепер треба пояснювати, чому її надали лише зараз.

Я на 100% впевнений, що вони випускають цю інформацію зараз, щоб потім заявити, що Об’єднана слідча група не взяла її до уваги. Не знаю, що покаже інформація "Алмаз-Антей", але я впевнений, що вони випускають інформацію для того, щоб подібну заяву на прес-конференції зробила речниця російського МЗС Захарова чи ще хтось,
– вважає координатор Bellingcat.

Скоріш за все, наголосив Толер, радарні знімки будуть правдиві й повні, але ракету "Бук" на них не побачити через технічні обмеження.

Читайте також: У Bellingcat розповіли, як російська влада бреше про катастрофу Boeing777

Схожої думки дотримуються українські волонтери-дослідники з InformNapalm. Один з авторів досліджень щодо збитого "Боїнга" Антон Павлушко нагадав, що ще два роки тому російська сторона заявляла, що в них немає ніяких даних, а тепер ці данні неочікувано з’являються.

Це робиться для того, щоб потім заявити, що звіту Об’єднаної слідчої групи вірити не можна, тому що слідчі не враховують усю інформацію. Але ж раніше росіяни казали, що видалили ці дані, а тут вони їх неочікувано знайшли. Чому ж вони одразу не розповіли, що на цих зображеннях, а лише передали їх Нідерландам?
– написав Павлушко.

Він також нагадав, що Росія досі не пояснила відсутність даних з військової радарної станції в Мілерово, де, згідно із розслідуванням InformNapalm, деякий час перебував "Бук".

Мабуть, на нових радарних зображеннях, які надали, немає українських Су-24 і Су-25, інакше б вони про це вже повідомили. І, мабуть, там немає пуску ракети. Проте, тепер у Росії є теорія змови для внутрішнього користування про те, що з ними не захотіли співпрацювати,
– каже волонтер.

Читайте також: Австралія допоможе Україні покарати винних у трагедії з МН17

28 вересня міжнародна комісія, яка розслідує причини катастрофи МН17, має оприлюднити звіт про те, якою зброєю і звідки збили літак.