Про це сайту "24" розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Читайте також: "Фашистські злочинці" та "квіти до вічного вогню": "Інтер" через 9 травня знову в центрі уваги

За його словами, Росія з 2008 року організувала масштабний і системний наступ на Україну, починаючи від радянських дитячих пісеньок, культурних походів, до величезної кількості пропагандистської літератури і таких заходів, як "Бессмертный полк".

Втім, говорить Небоженко, наші політики більше займаються виборами і корупційними скандалами, їх більше цікавлять персональні стосунки, а не великі ідеологічні теми. Війна і рейтинги.

Серед української еліти немає інтересу до державної ідеології. Як припинити наступ Росії на Україну, таких спроб політики не роблять. Ще й Захід не підказує. В Україні звикли жити за його підказками. А в цій ситуації Заходу байдуже. Там взагалі не можуть зрозуміти, де проходить культурний та ідеологічний кордон між Україною і Росією,
– наголошує Віктор Небоженко.

Однак, зазначає експерт, великих наслідків від таких заходів, як "Бєссмєртний полк", не буде. Тому що Росія сьогодні сама не визначилася з ідеологічним напрямком у середині своєї країни. РФ кидається між двома прямо протилежними ідеологічними конструкціями. І на все витрачає величезні гроші.

"Росія не визначилася з ідеологією. Там то виходять фільми про царя, то про його ліквідацію, то про Троцького, а потім про прекрасне життя царської імперії. Але на підростаюче покоління, його розуміння історії це не вплине. Історичне минуле викривив інтернет, і ніякі великі історичні образи – Ленін, Сталін, Бандера, Хрущов або Турчинов не стануть величними. Інтернет не дає можливості існування потужних ідеологій. Це більше нагадування старшому поколінню, яке любить і царя, і Сталіна, що поруч є грізна Росія. Історію важко склеїти після 20 років", – наголошує Небоженко.

Читайте також: Правда і маніпуляція: як припинити спекуляції на перемозі у Другій світовій війні?