Про блокування Росією резолюції спочатку повідомив колишній політв'язень Олег Сенцов. Він разом зі ще одним колишнім політв'язням Романом Сущенком виступили на заходах під час цієї Ради.

До теми: Зеленський запропонує новий формат переговорів щодо Криму: деталі

"Ми говоримо про російську агресію, наших полонених, а вороги тим часом блокують включення в підсумкову резолюцію питання про деокупацію Криму", – зазначив Сенцов у своєму фейсбук дописі.

Увага! 5 – 6 грудня у Братиславі триває 26-те засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. Глава українського МЗС Вадим Пристайко бере участь у цій події.

Своєю чергою, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтвердив слова Сенцова. Він назвав дії Росії в ОБСЄ істеричними та додав, що це – шантаж.

Від імені вищого представницького органу корінного народу Криму – Меджлісу кримськотатарського народу, закликаємо міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ не піддаватись на шантаж російської делегації,
– попросив він.

Зауважимо, що 14 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН підтримав проєкт оновленої резолюції по Криму. Основними положеннями оновленої резолюції є вимога до Росії припинити змінювати демографічну ситуацію на окупованому півострові. Також резолюція містить осуд масових затримань активістів та правозахисників, заклик припинити переслідування кримчан і звільнити всіх затриманих за висловлювання думок, а також засудження призову жителів окупованого Криму до російської армії.