Наразі Україні все ще не вистачає техніки. Про це глава держави розповів під час розмови в Українському домі в Давосі, повідомляє 24 канал.

До теми Боротьба України – це захист спільних цінностей усіх країн вільного світу, – Зеленський

Він зауважив, що Україні потрібна потужна зброя, яка дасть можливість "не втрачати стільки людей". Саме тому українська влада щоразу закликає надавати більше зброї.

В окупантів на Донбасі у 20 разів більше техніки

Володимир Зеленський повідомив, що у росіян на Донбасі у 20 разів більше техніки. При цьому він зауважив, що українські воїни дуже сильні, якщо можуть протистояти такій навалі. Але наразі вони гинуть, а цього можна було б уникнути лише надавши нам необхідну техніку.

Нам не вистачає техніки, тому що ми боремося проти такої великої, великої за розміром держави й великої за розміром армії держави. У них у 20 разів більше техніки. У 20 разів! Зараз на Донбасі 1 до 20. Уявіть собі, які у нас люди, міцні наші воїни, який у нас народ – 1 до 20,
– розповів Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що не хоче, щоб в Україні гинули сотні тисяч людей. Але для цього потрібна техніка, яка діє на великій відстані.

Він додав, що хоч українці добре працюють на Харківському напрямку, найкривавіша ситуація на Донбасі, а у міжнародних партнерів є все, щоб допомогти зберегти життя українських воїнів. Тож Володимир Зеленський просить лідерів інших країн почути це.

Яка ситуація на Донбасі станом на 23 травня:

  • Під час вечірнього звернення за 23 травня Володимир Зеленський розповів, що росіяни кинули всі сили на Донбас. Наразі там спостерігається найвища активність за весь час.
  • Окупанти хочуть взяти під свій контроль всю територію Донецької та Луганської областей. Тому вони випалюють все живе на своєму шляху. За словами президента, Донбас ще ніколи не бачив такої війни – росіяни руйнують абсолютно все.
  • Лише сьогодні, 23 травня, окупанти обстріляли 38 населених пунктів в Донецькій та Луганській областях, при цьому зруйнували й пошкодили 62 цивільні об'єкти.
  • Тим часом на Луганщину Росія стягнула 25 батальйонних тактичних груп. Орієнтовно в кожній до 500 людей. У загальному це близько 12,5 тисячі окупантів.
  • За добу, що минає, українські захисники й захисниці зі складу угруповання ООС відбили на Сході 16 атак ворога. Ще на одній локації наразі тривають бої з окупантом.

Вас може зацікавити – вечірнє звернення Зеленського за 23 травня: дивіться відео