Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт "Українського інституту майбутнього" Іван Ступак. Він зазначив, що російські військові з цього почали волати, мовляв, як же так, командування позбавляє нас "очей". Це ж означає, що ми не зможемо використовувати дрони.

Зверніть увагу Удар по окупантах у Макіївці: військовий ЗСУ висміяв "відмазку" міноборони Росії з телефонами

Ступак зауважив, що хоче побажати російському командуванню дотримуватись цих вимог.

Наказ є наказ. Нехай всі ваші підлеглі виконують його. Забороняйте їм використовувати телефони, щоб по нім не прилетіли українські ракети,
– наголосив він.

Експерт припустив, якщо в окупантів не буде телефонів і планшетів, то й не буде російських дронів в нашому небі.

Російське командування хоче позбавити військових телефонів і планшетів: дивіться відео

Будемо бачити позиції ворога, як "на долоні"

"Тепер російські військові не будуть реєструватися в сотовій мережі, їх не буде "видно". Але, коли не буде російських дронів в українському небі, то російська артилерія не матиме можливості влучно гатити по нашім позиціям. Вони не зможуть коригувати вогонь", – вважає він.

За його словами, якщо у ворога не буде дронів, він не зможе вирахувати або побачити заздалегідь, як українські військові рухаються до їхніх позицій.

"В небі будуть тільки українські дрони, і вони будуть бачити російські позиції, умовно кажучи, як "на долоні". Від цього рішення російського командування плюсів більше ніж мінусів", – підкреслив Іван Ступак.

Що відбувається в Росії: важливе

  • У Росії вкотре продемонстрували, що готові знищити світ заради ілюзорних планів диктатора Путіна. Власне, самопроголошений лідер Чечні Рамзан Кадиров констатував, що Кремль може ухвалити рішення про натиск на "червону кнопку".
  • У Кремлі стверджують, що до атак на Соледар у Донецькій області не причетні бійці ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Це провокує розкол в середині ворожих "еліт", на думку експертів з Інституту вивчення війни.
  • У Росії знову збільшився рівень підтримки війни проти України. Через це мешканці країни-агресорки можуть знову відчути на собі нову хвилю мобілізації.