Та не лише збіжжя викрадають росіяни з українських територій. Про це 24 Каналу розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін, назвавши, що саме ворог доставляє через порт.

Цікаво Було 6 влучань по базі росіян під Маріуполем – "вибухові" деталі від мерії

Як Росія використовує маріупольський порт

Депутат Маріупольської міськради зазначив, що російські окупанти не здатні на всю потужність запустити порт, і навряд чи зможуть у майбутньому. Аби компенсувати, ворог використовує невеликі кораблі.

Вони перевозять бойові комплекти наряду з будівельними матеріалами через порт. На зворотному шляху також не йдуть порожніми, а вивозять зерно та метал,
– наголосив Дмитро Забавін.

Росіяни ріжуть на брухт 2 металургійних підприємства у Маріуполі та доставляють його у напрямку Росії.

Загарбники вимушено використовують припортову інфраструктуру. Адже якби цього не робили, тоді логістичний шлях автодорогою сягнув би критичної межі.

Актуальні новини про ситуацію в Маріуполі

  • Окрім плану запустити залізничне сполучення з Росії до Маріуполя, росіяни хочуть побудувати автошлях, оминаючи місто. У такий спосіб окупанти планують знизити навантаження на дорогу з Ростовської області через міста Новоазовськ та Маріуполь. Проте планам перешкоджають постійні вибухи та самі ж росіяни, які все розкрадають.
  • Росіяни продовжують переміщувати техніку та живу силу з Криму через Маріуполь. Стягують, ймовірно, під Часів Яр. Також частково посилюється рух на Мар'їнку та Курахове. На Запорізький напрямок також перекидають сили та засоби, але це не зіставно з рухом, який відбувається на північ.
  • Нещодавно німецька компанія Knauf потрапила під вогонь критики, оскільки допомагала росіянам відбудовувати знищений ними ж Маріуполь. Згодом стало відомо, що виробник будматеріалів повністю згортає свою діяльність на російському ринку після понад 30 років роботи.