Про це розповів речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник під час брифінгу, передає 24 канал.

До теми У Херсоні росіяни хочуть дати ув’язненим зброю і змусити їх воювати проти ЗСУ, – Денісова

За словами Олександра Мотузяника, такі дії противника можна пояснити двома причинами:

  • "По-перше, це такий собі маневр "сковування військ", щоб ЗСУ були в тих районах і не переміщувалися в інші операційні зони", – каже він.
  • По-друге, як зазначив Мотузяник, Росія ставить собі за мету, окрім Донецької та Луганської області, захопити ще й Херсонщину.

Тому ми очікуємо, що ця техніка противника там (на кордоні між Кримом і Херсонщиною – 24 канал) і може бути використана,
– заявив речник Міноборони.

До слова, Херсон вже близько 2 місяців перебуває під окупацією росіян. Генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун наголосив, що для звільнення міста потрібно не лише накопичити зброю, а й дочекатися можливості наступу.

Яка ситуація на окупованій Херсонщині: коротко

  • Попри те, що більшість районів Херсонської області тимчасово окуповані – там лунають вибухи та обстріли.
  • Також російські військові тероризують мирне населення. За даними постійної представниці президента у Криму Таміли Ташевої, на окупованих територіях Херсонщини росіяни утримують та катують у підвалах близько 500 людей.
  • Окупанти продовжують захоплення приміщень місцевих влад, нещодавно захопили будівлю Дар'ївської сільської ради та Токарівського старостинського округу. Залишили приміщення міської ради й представники громади Берислава.
  • Окрім того, російські військові зі зброєю ходять по офісах комерційних компаній та вимагають продовження виробництва продукції. Також окупанти змушують, щоб підприємства оформили свою діяльність за російськими правилами.
  • В оперативному командуванні "Південь" розповіли, що російські військові заблокували виїзди з тимчасово окупованих населених пунктів Півдня України.
  • Зазначимо, що росіяни хочуть приєднати Херсонщину до Росії. Тим часом підтримку від жителів області окупанти не відчувають.

Відео до теми – коли ЗСУ можуть звільняти Херсон: приблизні терміни