Попри те, що активних бойових дій у південних регіонах російські окупанти не здійснюють, ворог й далі прагне захопити Миколаїв, тим самим створити сприятливі умови для наступу на Одесу. Про це 9 червня на брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України Олексій Громов.

Читайте також Росія активізувала підривну діяльність у світі, аби зірвати постачання зброї Україні, – Маляр

Актуальна ситуація на Півдні

За словами Громова, наразі російські окупанти на Запорізькому, Миколаївському та Криворізькому напрямках ведуть позиційну оборону. Ворог здійснює вогневе ураження по підрозділах наших захисників і захисниць, зосереджуючи свої зусилля на утриманні зайнятих рубежів на Півдні нашої держави.

Разом з тим, наголосив представник управління Генштабу ЗСУ, росіяни не полишають спроб відновити наступальні дії на цих напрямках – ймовірно, з метою виходу на адміністративний кордон Запорізької області.

Противник розглядає подальші свої дії, у випадку успіху на взятті під повний контроль територій Херсонської області, оволодіти містом Миколаєвом й таким чином створити сприятливі умови для наступу на Одесу,
– підкреслив Громов.

Останні новини з регіону: коротко

  • На тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни здійснюють замінування боєприпасами 50-х років минулого століття. Крім того, намагаючись зупинити наступ українських сил у регіоні, окупанти споруджують додаткові лінії оборони й створюють загородження. На захоплених територіях Херсонщини ворог цинічно готується святкувати "день Росії".
  • На північний схід Запорізької області ворог перекинув 30 танків Т-62 з метою підтримки своїх операцій. Російські окупанти хочуть посилити контроль над важливою трасою Т0812, що пролягає територією Оріхівського та Василівського районів області. Разом з тим, у тимчасово окупованому Мелітополі росіяни здійснюють підготовку до так званого "референдуму".
  • Криворізький район, що на Дніпропетровщині, й далі потерпає від ворожих обстрілів. Так, 7 червня окупанти вкотре вгатили з "Ураганів" по Зеленодольській громаді.
  • 8 червня в Одесі місцеві мешканці знову чули вибухи. Але офіційно підтвердженої інформації про це не з'явилось.

Вас може зацікавити – генерал США розповів про навчання українських військових з HIMARS: дивіться відео