Ворожі війська пожвавилися
Передові підрозділи росіян проводять атакувальні та штурмові дії на напрямках Богданівка – Калинівка та Іванівське – Ступочки.
Читайте також Обійти закон – не дешеве задоволення
Для забезпечення дій своїх ударних тактичних груп противник час від часу намагається відтіснити передові підрозділи ЗСУ по рубежу Кліщіївка – Андріївка за лінію залізниці.
На цьому напрямку діють основні сили ворожого угруповання військ "Південь" у складі 3-го армійського корпусу, угруповань повітряно-десантних військ та Добровольчого штурмового корпусу (ДШК). Частково також тут залучені сили та засоби 2 АК (його головні сили діють північніше – на Сіверському напрямку).
Протягом кількох минулих діб противник силами передових підрозділів 299-го парашутно-десантного полку зі складу 98-ї повітряно-десантної дивізії, а також визначених підрозділів її 331 ПДП намагався просунутись на північ та південь від села Богданівка – поки марно.
Однак введена нещодавно в бій ворожа 11-та окрема десантно-штурмова бригада в районі села Іванівське спромоглася зайняти в північній та східній частині села принаймні дві позиції відділень, які раніше утримували ЗСУ.
Одночасно противник активізувався в напрямку сіл Білогорівка, Верхньокам'янське та Виїмка. Очевидно, сенс цього пожвавлення – створення умов для подальшого просування противника в бік Сіверська. Підрозділи 6 та 7 ОМСБр 2 АК противника спробували тут атакувати кілька діб тому:
- на схід від Білогорівки намагалися просунутися підрозділи 6 ОМСБр – невдало;
- на північний схід від Верхньокам'янського аналогічні дії здійснили підрозділи 7 ОМСБр противника, які намагалися просунутися на північ від дороги, яка веде на Золотарівку та далі на Лисичанськ, – з таким самим результатом.
Окрім цього, на напрямку Веселе – Роздолівка та Білогорівка – Виїмка противник увів у бій підрозділи 51-го та 119-го ПДП та складу 106-ї ПДД.
Цікаво Частина імперії чи її противник: ким насправді був Навальний
Вороже командування УВ "Південь" на цьому етапі вирішує щонайменше 2 основні завдання:
- намагається створити умови для подальшого просування в бік Сіверська зі сходу та півдня та сприяти діям УВ "Захід" на Лиманському напрямку;
- намагається максимально глибоко просунутись у південно-західному напрямку вздовж дороги Костянтинівка – Бахмут. Іншими словами, формує північний фас майбутнього "Торецького виступу".
Найближчим часом я б, окрім зусиль щодо зупинки противника на Покровському напрямку, приділив найбільшу увагу "трикутнику" Костянтинівка – Часів Яр – Торецьк, а також Сіверському виступу.
Очевидно, що противник досить уважно та прискіпливо розглядає той набір оперативних можливостей, які дає йому нинішня ситуація на цих відтинках.
Розмови про чергове вторгнення з Білорусі наразі можна відкласти
Щодо чергової істерії про "наступ на Київ з півночі", який має ось-ось розпочатися. Натепер уздовж українсько-білоруського державного кордону розгорнуте таке угруповання сил і засобів зі складу ЗС Білорусі:
- 2 десантно-штурмові батальйони зі складу 38-ї окремої десантно-штурмової бригади. Один із них діє в районі Ужова та Пінська, що в Брестській області. Інший – у районі Лельчиців, Брагіна, Зябровки-2 в Гомельській області;
- 2 зведених тактичних загони 5-ї окремої бригади спеціального призначення. Один розгорнутий в районі Іванова в Брестській області, а інший – у районі Приболовичів у Гомельскій області;
- тактична група зі складу 51-ї артилерійської бригади (десь до дивізіону) розгорнута на південь від Гомеля;
- реактивна артилерійська батарея зі складу 336-ї реактивної артилерійської бригади розгорнута в районі Зябровки.
Зауважте Російський неоколоніалізм: як Кремль "ляльководить" країнами Африки
Загалом, ці "сили вторгнення" нараховують:
- особового складу – до 1800 білоруських військовослужбовців;
- 68 – 70 бойових броньованих машин, вважаючи за такі також тягачі типу МТ-ЛБ та бронеавтомобілі;
- 22 – 24 одиниці артилерійських систем, зокрема гармати та гаубиці, самохідні міномети;
- 3 – 4 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ).
Що стосується сил та засобів російського походження, то з них натепер на території Білорусі вештається десь до 460 колишніх вагнерівців. Їх самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко використовує як інструкторів. Також є 3 винищувачі типу Су-30СМ (або Су-35С) на авіабазі в Барановичах.
Звісно, що поява там більш-менш великого угруповання російських військ навряд чи буде непомітна. Тому на цьому етапі (найближчим часом) усі розмови про чергове "вторгнення з півночі в бік Києва" вважаю передчасними.