Персонал станції не постраждав внаслідок обстрілу. Держатомрегулювання закликало міжнародну атомну спільноту вжити заходів для припинення ядерного тероризму з боку росії.

Важливо Рада МАГАТЕ вимагає в росії негайно вивести війська із ЗАЕС

Що відомо про наслідки обстрілу

Ударна хвиля була настільки потужною, що у будівлі АЕС розбилося понад 100 вікон. Відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, яка входить до складу Південноукраїнського енергокомплексу.

Також відключилися три високовольтні лінії електропередачі. Всі три енергоблоки ПАЕС працюють у штатному режимі,
– мовиться у повідомленні.

Як в Офісі президента прокоментували обстріл ПАЕС

Заступник Керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що якась сотня метрів і ми б прокинулися зовсім в іншій дійсності. За його словами, після обшуків встановлено місце падіння та уламки ракет.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав обстріл ядерним шантажем від терористів. І додав, що необхідно зафіксувати цей факт відповідним статусом.

Як окупанти шантажують світ

  • Росіяни вночі на 19 вересня обстріляли ПАЕС. Глава держави Володимир Зеленський опублікував відео моменту "прильоту" по станції, на якому видно потужний вибух від влучання.
  • Внаслідок ракетного удару у промисловій зоні АЕС утворилась величезна вирва. Її діаметр сягає 4 метри, а глибина – 2 метри.
  • Зеленський закликав зупинити росію, поки ще не пізно, а в Офісі президента сказали, що за такі дії окупантів "потрібно давати по зубах".

Вас може зацікавити – Байден пригрозив путіну "наслідками" через ядерну зброю: дивіться відео