Так, о 00:20 російська армія обстріляла промислову зону станції. Ударна хвиля пошкодила будівлі АЕС, розбито понад 100 вікон.

Раніше Росіяни прямо погрожують завдати ударів по Рівненській та Хмельницькій АЕС

Наслідки обстрілу

  • Після атаки відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, що входить до складу Південоукраїнського енергокомплексу.
  • Також були відключені 3 високовольтні лінії електропередачі.

Наразі всі 3 енергоблоки АЕС працюють у штатному режимі. Потерпілих серед персоналу станції, на щастя, немає.

Опублікували фото вибуху – був величезний спалах. В Енергоатомі наголосили, що акти ядерного тероризму росіян загрожують усьому світові. Це треба негайно зупинити, поки не сталось катастрофи.


Вибух біля ПАЕС / Фото Енергоатому

Внаслідок ракетного удару у промисловій зоні АЕС утворилась величезна вирва. Її діаметр сягає 4 метри, а глибина – 2 метри.

Вирва від удару та вибиті вікна / Фото Енергоатому:

Радіаційний фон у сусідній області – в нормі

Станом на 09:00 на території Запоріжжя не виявлено відхилень у радіаційному фоні. Про це повідомив секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.

Фон становить 10 мкР/год – ця позначка не перевищує показник багаторічного спостереження. Інформацію підтвердили у Запорізькому обласному центрі з гідрометеорології.

Обстріли Запорізької АЕС

  • Росіяни не вперше вдаються до ядерного тероризму. Перед цим вони регулярно обстрілювали Запорізьку АЕС. Ба більше, вони замінували станцію і погрожували підірвати її.
  • Згодом ЗАЕС відвідала місія МАГАТЕ на чолі з її керівником Рафаелем Гроссі. Місія прибула на ЗАЕС 1 вересня і вже за 5 днів покинула її.
  • Після відвідин ЗАЕС Гроссі говорив, що фізична цілісність ЗАЕС була порушена декілька разів.
  • Президент Володимир Зеленський прокоментував пропозицію створити безпечну зону навколо станції. Він наголосив, якщо зміст цієї пропозиції полягає в демілітаризації території АЕС – а це логічно, бо саме російська військова присутність створила ризик радіаційної катастрофи.

Може зацікавити – деталі візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС: відео