Схоже Владімір Путін дуже образився та вирішив "жорстоко покарати" своїх кривдників. У березні МКС видав ордер на арешт президента Росії та уповноваженої у справах дитини Марії Львової-Бєлової.

Дивіться також 50 друзів Путіна і прокляття Пригожина: хто зі списку Гааги доживе до трибуналу

Пуста погроза росіян

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ Росії заявили про розшук голови Міжнародного кримінального суду Пйотра Гофманського. Також під удар потрапило й інше керівництво МКС – на сайті можна знайти інформацію про заступницю голови Лус Дель Кармен Ібаньєс Каррансу і суддю Бертрама Шмітта.

Росіяни зазначили, що підставою рішення є "стаття Кримінального кодексу". Детальної інформації про такі "серйозні звинувачення" вони не надали.

Раніше російські правоохоронці оголосили в розшук прокурора МКС Каріма Ханаї, а також двох суддів структури – Томоко Акане та Розаріо Сальваторе Айталу. Окупанти відкрили кримінальну справу про "притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності та підготовку до нападу на представника іноземної держави, що користується міжнародним захистом".

Саме останні особи у березні 2023 року видали ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Російських посадовців підозрюють у вчиненні воєнного злочину, а точніше у депортації українських дітей.

Диктатор вічно сидітиме у Росії

  • Президента Росії зобов'язані заарештувати у 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут та визнали юрисдикцію МКС. Ордер на арешт російських президента та омбудсменки діятиме до кінця їхнього життя.
  • Понад рік Владімір Путін не літає ні на які зустрічі. Йому надходять пропозиції про візит до Індії чи Туреччини, однак той відкидає їх. Президент Росії боїться не лише арешту, а й "непередбачуваних поломок" його транспорту чи інших проблем.
  • У серпня представник ГУР Андрій Юсов заявив, що для Путіна можливий другий ордер – у справі воєнних злочинів вагнерівців. Президент Росії сам підтвердив фінансування найманців, що означає його безпосередню причетність до звірств ПВК "Вагнера".