Про це в ефірі 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

Важливо Понад 400 одиниць, – Андрющенко розповів про активний рух російської техніки через Маріуполь

За його словами, зараз росіяни будують другу лінію оборони вздовж ріки Айдар – від Старобільська до Щастя, що під Луганськом. Адже вони чудово розуміють, що першу, яка в районі Сватова – Кремінна, ЗСУ прорвуть.

Світан зазначив, що та хвиля часткової мобілізації, яка була оголошена в Росії пару місяців назад, вже дає свої основні плоди. Минуло приблизно 2 місяці, комплектуються частини, які починають заходити 2 шляхами:

  • Перший маршрут – через Валуйки, Сватове. Там укріплення лінії оборони від Сватового до Кремінної
  • Другий маршрут – через Ростов, Маріуполь й далі переважно їх перекидають на Запорізький фронт.

Що відбувається на Запорізькому напрямку

Військовий експерт пояснив, що Запорізький фронт має близько 250 кілометрів – від Запоріжжя до Донецька. А саме Запоріжжя, Оріхів, Гуляйполе, Вугледар. Глибина фронту близько 100 кілометрів до Азовського моря.

Росіяни ще якось вибудували лінію оборони вздовж основної лінії фронту, тобто від Запоріжжя до Донецька. Проте в них щільність військ на глибину в 100 кілометрів – недостатня для протидії будь-якій розсікаючій атаці українських військ,
– пояснив Роман Світан.

"Хоч з-під Оріхового на Мелітополь, хоч з-під Гуляйполя на Бердянськ, хоч з-під Вугледару на Маріуполь. Саме тому вони зараз намагаються збільшити щільність військ в 100 кілометрову зону до армійської глибини фронту. Вони ще якось наситили глибину дивізійну до рівня десь кілометрів 40–50, але на рівень у 100 кілометрів ще не виходять", – пояснив Світан.

Він додав, що саме тому ми бачимо рух колон переважно з частково мобілізованими, які йдуть з Ростова на Маріуполь й далі на Розівку в бік Полог і Токмаку. Також рух цих колон йде в сторону Бердянську й Мелітополя на збільшення оборонних заходів гарнізонів Маріуполя, Бердянська й Мелітополя.

Дивіться відео: Роман Світан про ситуацію на фронті

Останні новини Росії

  • Російські загарбники вже використовують у війні проти України снаряди 2022 року випуску. Ймовірно, це свідчить про те, що склади окупантів можуть бути порожні.
  • На Донбасі росіяни намагаються продовжувати наступ на Авдіївському та Бахмутському напрямках. Водночас поблизу Сватового окупанти не мають переваги, через що хаотично проводять свої контратаки.
  • Українські розвідники перехопили чергову розмову окупантів, під час якої ті скаржились на проблеми у своїй терористичній державі. Зі запису зрозуміло, що на війну Кремль відправляє всіх – навіть непридатних до служби.