Навряд чи всі ці люди зможуть компенсувати дефіцит кадрів, який є у Росії. Таку думку 24 Каналу висловив економіст Максим Блант, зауваживши, що, ймовірно, жителі Кенії ще не знають, як країна-агресорка ставиться до мігрантів.
Дивіться також Майже 700 тисяч: чому та куди тікає населення з Росії
З якими проблемами стикаються мігранти
Росія ніколи не відзначалася особливо лояльним ставленням до мігрантів, а особливо до тих, по кому одразу видно, що вони мігранти. Тому є велика ймовірність, що ці люди спершу потраплять на фронт, а вже тоді, можливо, на роботу.
Але проблема російських компаній не лише у робочій силі, а у кваліфікованих кадрах, професіоналах. Саме їх зараз найбільше потребують.
Мовиться про інженерів, які мають високу кваліфікацію, можуть бути керівниками. Не вистачає топменеджерів. Їх також намагаються знайти за кордоном, у європейських країнах і пропонують віддалену роботу.
Але взяти на завод інженера з Брюсселя та запропонувати йому керувати процесами по ZOOM – досить важко та нереалістично. Якщо дефіцит на будівництві, у сільськогосподарських підприємствах Росія ще зможе якось перекрити, то повністю розв'язати проблему не вдасться,
– сказав Максим Блант.
Хоча російські ЗМІ пишуть, що кількість вакансій в африканських країнах виросла в рази, але треба знати з чим порівнювати ці цифри. Якщо у 2023 році було умовно 500 пропозицій, то зараз їх в 4 – 5 разів більше. Для російського ринку цього замало.
Поки це не ті втрати, яких ринок зазнав внаслідок мобілізації, виїзду з країни та втрат на фронті. Саме на війні гине найбільше людей,
– зауважив економіст.
До того ж на ситуацію з робочою силою вплинула поведінка силовиків після теракту у "Крокусі". Тоді винними у підпалі визнали групу мігрантів, їх затримали, а потім катували. Це призвело до зменшення притоку мігрантів з Узбекистану, Таджикистану.
"Наразі жителі африканських країн ще не зіткнулися з таким ставленням, але цілком ймовірно невдовзі це станеться", – підсумував Максим Блант.