Про це 24 Каналу сказав російський опозиційний політик Геннадій Гудков. Він наголосив, що в Росії вже є три приватні компанії – армія Пригожина, армія Кадирова, а третю армію "Патріот" створює Шойгу.

До теми Рада визнала ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією

За його словами, також йде серйозний процес з можливими негативними політичними наслідками – це створення регіональних армій під егідою "тероборони". Деякі губернатори в Росії вже отримали такі дозволи.

Наявність таких приватних армій становить серйозну загрозу громадянської війни у випадку колапсу та неконтрольованого краху путінського режиму. Це може виникнути і це небезпечно,
– заявив Гудков.

А щодо того, чи може "Газпром" створити власну ПВК, опозиціонер відповів, що це можливо, але такі війська не зможуть воювати, лише когось охоронятися чи зі зброєю вирішувати комерційні питання.

На його думку, більшу загрозу для майбутнього Росії та її країн-сусідів становлять ці приватні армії та "загони тероборони", які зараз формуються в цих регіонах.

Дивіться повну розмову з Геннадієм Гудковим: відео


"Насправді це рух до хаосу, вже, можливо, некерований рух в умовах початку падіння режиму Путіна. Це небезпечно", – підсумував Гудков.

Напередодні, 3 лютого, генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що Україна оголосила підозру Євгену Пригожину. Керівник ПВК "Вагнера" безпосередньо відповідальний за тисячі воєнних злочинів.

До слова, окупанти для збільшення свого війська вирішили створити нові приватні військові компанії. Їх уже поповнюють у Криму. у Генштабі повідомили, що такі ПВК отримали назви "Щит" і "Русич".