У СДЕК повідомили, що збій стався "через технічні причини". Однак ймовірно, що над тим, аби "покласти"сервіс попрацювали хакери.

Дивіться також "Каналізаційна тривога" у Москві: українські хакери знищили ІТ-інфраструктуру "Москолектора"

Збій у СДЕК

У Росії 26 травня стався збій у роботі оператора поштових відправлень СДЕК. Сайт, а також інші сервіси компанії, включно з мобільним застосунком, не відкриваються вже добу. Росіяни також не можуть зайти в свій особистий кабінет, а співробітники – видати посилку.

Сервіс повідомив, що зупиняє видачу та відправлення посилок, щоб уникнути помилок під час ручної обробки замовлень. Там зазначили, що це сталося "внаслідок збою в роботі обчислювальних потужностей". За данними російських ЗМІ, у компанії розглядають варіант зі хакерською атакою, у ході якої було зашифровано дані СДЕК.

У компанії переконують, що займаються розв'язанням проблеми і вже перебувають на фінальному етапі. Росіянам обіцяють вже з 28 травня відновити роботу пунктів видачі замовлень.

Хакерські атаки на Росію

  • На початку травня кіберфахівці ГУР вивели з ладу російські онлайн-сервіси компанії 1С. Ця компанія спеціалізується на розробці та підтримці програмного забезпечення для бізнесу, який працює з базами даних.
  • Наприкінці березня українські хакери успішно атакували понад 100 ворожих сайтів з доменом gov.ru. Сайти не працювали протягом кількох годин, а кіберфахівці хакерського групування "UA25" змогли проникнути на сервери критично важливої інфраструктури.
  • Трохи раніше хакери зупинили роботу московського метрополітену. Зокрема під атакою опинилася низка урядових та місцевих порталів, серед них — система оплати проїзду "Тройка".