Російська ППО має чимало недоліків. Про них 24 Каналу розповів військовий експерт Роман Світан.

Дивіться також Ми домінуємо в повітрі Криму: як удалось цього досягти

Слабке місце російської ППО

За словами Романа Світана, уся російська ППО заснована на ЗРК С-400 "Тріумф", такою не є. І вона має свої недоліки.

Це не "Тріумф", а, як раніше говорили, добре пофарбований С-300. Всі його недоліки С-400 у себе увібрав. За деякими позиціями ще й посилив,
– відзначив військовий експерт.

Він додав, що частина російських ППО заснована на системах радіоелектронної боротьби. Але вони не реагують на сучасні ракети на останніх етапах підльоту до цілі. Ракети йдуть на дуже низьких висотах – нижче променів локаторів російських станцій. Таким чином ворожі ЗРК не встигають відпрацювати по цілях на малих відстанях.

Роман Світан про слабкість російської ППО: дивитись відео

Ці недоліки дуже добре грають на руку українським захисникам. Ймовірно, робота, яка виконується наразі, – початок загального завдання з домінування у повітрі, припустив Світан.

"ППО противника в Криму буде знищена найближчим часом. Спочатку знищується загальна система. От С-400 – це основна система, на її базі розгорнута ППО Криму. А далі Крим буде відкритий для авіації і дальніх систем ураження – тих же безпілотників і ракет. Кримський міст під ударом. Ймовірно, такий сценарій прогнозований", – додав він.

"Бавовна" у Криму: останні новини

  • 22 вересня у тимчасово окупованому Севастополі стався приліт у штаб Чорноморського флоту. Будівля зазнала значних руйнувань. Російське так зване міноборони спочатку повідомило про одного загиблого, а потім оголосило його безвісти зниклим. Насправді постраждалих може бути значно більше.
  • На момент інциденту в місті не оголосили сигнал повітряної тривоги – його увімкнули значно пізніше.
  • 21 вересня стався потужний удар по аеродрому "Саки". Росія не може повноцінно закрити власну територію та тимчасово окуповану від дронів чи ракет. Їхня ППО недосконала.
  • 20 вересня сталося ураження командного пункту росіян, який базувався біля Верхньосадового поблизу Севастополя. Окупанти знову повідомляли про "успішну роботу пе-ве-о", але факти вперто кажуть протилежне.