Про це 24 Каналу журналіст видання "МедіаХаб" (Киргизстан) Арген Бактибек уулу. Він додав, що у Киргизстані російська пропаганда широко висвітлює тему війни в Україні.

Читайте також Ганьба на шоу Скабєєвої: пропагандист повівся на фейк про СРСР, його висміяли свої ж

За класикою пропагандисти говорять про "нацистів", з якими треба боротися, а також заявляють про перемогу Росії у війні й про те, що країни Центральної Азії повинні в усьому їх підтримувати.

Пропаганда Росії працює у Киргизстані

У країнах Центральної Азії працюють російські телеканали, а у Киргизстані вони навіть входять до соціального пакету. Так, Росія пропагандує війну й втручається у внутрішні справи країн регіону.

Дослідження показали, що Росії виявилося замало телевізора для розповсюдження своїх наративів. У Киргизстані з'явилася велика мережа пропагандистських інтернет-акаунтів, які працюють над втручанням у справи країн Середньої Азії. Також вони намагаються показати їх залежність від Росії та маніпулюють на цьому.

Зараз російська пропаганда у Киргизстані стала дуже потужною,
– зазначив журналіст видання "МедіаХаб".

Нещодавно у країні ухвалили новий закон про державну мову. Депутати запропонували звільняти чиновників, які не знають киргизької мови на базовому рівні.

Як не дивно, цей закон дуже обурив російську владу. Путінська маріонетка Марія Захарова заявила, що закон про мову "не дуже хороший фактор і дзвіночок". Слова Захарової підхопили проросійські канали й звинуватили чиновників у націоналізмі та зв'язку із Заходом.

"Використовуючи фейки й маніпуляцію Росія намагається просувати свою політику в Киргизстані", – сказав Бактибек уулу.

Які взаємини у Киргизстану з Росією

  • Киргизстан посів третє місце у списку країн, які найбільш "дружні" до Росії. На перших двох – Білорусь та Вірменія.
  • Пересічні киргизи менш "дружньо" ставляться до росіян. В крамниці у Киргизстані росіянка почала вимагати, щоб її обслуговували російською мовою. Коли ж її поставили на місце та попросили спілкуватися киргизькою, жінка влаштувала скандал. Проте місцеві жителі швидко пояснили її, в якій країні вона перебуває.
  • Президент Киргизстану Садир Жапаров побував у Москві на параді до 9 травня. Він – один із перших іноземних лідерів, який прийняв запрошення на святкування "Дня перемоги".