Ні для кого не стало загадкою, що на першому місці в цьому умовному рейтингу – Білорусь. Зауважимо, що його формували за принципом геополітичної близькості.

Читайте також Американці були шоковані: що західні ЗМІ пишуть про перше бойове зіткнення Росії та США

Росія втрачає підтримку

Але відбувається це не миттєво. Наприклад, резолюцію ООН, в якій засуджують російське вторгнення, підтримали далеко не всі. Знайшлося 39 держав, які вирішили цього не робити. Ясна річ, що це неабияк тішить країну-агресорку. Мовляв, санкції не мають жодного значення, а Росія – все ще на коні.

Журналісти зауважили, що на папері геополітичний вплив Росії може вражати. Адже її війська та найманці перебувають у щонайменше 16 країнах світу. Слід також зауважити, що країну-агресорку підтримують також зброєю. Лиш за минуле десятиліття вона уклала угоди на імпорт зброї з 22 країн світу. Зокрема, Китаю та Індії.

Вплив Росії на інші держави надихнув створити рейтинг її "друзів". Як ми вже говорили вище, очолює його Білорусь. Пропонуємо ознайомитися з ним.

Рейтинг "друзів Росії"

  1. Білорусь;
  2. Вірменія;
  3. Киргизстан;
  4. Іран;
  5. Таджикистан;
  6. Казахстан;
  7. Сирія;
  8. Китай;
  9. Венесуела;
  10. Нікарагуа;
  11. Індія;
  12. Узбекистан.

Оскільки у рейтингу є Білорусь, то не зайвим буде пригадати, як її самопроголошений президент став ледь не засланим козачком. То він літає до Китаю, то до Ірану. Свого колегу у Тегерані він навіть встиг похвалити.

Лукашенку подобається обхід санкцій

  • Під час зустрічі з президентом Ірану Алєксандр Лукашенко висловив захват тим, як країні вдається обходити санкції, накладені на неї. Ібрагім Раїсі, якщо вірити пропагандистським ЗМІ, навіть пообіцяв поділитися з диктатором досвідом.
  • Зауважимо, що прибув до Ірану Лукашенко 12 березня. За даними пресслужби диктатора, головна тема переговорів між лідерами держав – "розвиток взаємодії у всьому спектрі двосторонніх відносин з акцентом на торговельно-економічне співробітництво".