Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, Х-55 це радянська ракета, а її російська модернізація називається Х-555.

Дивіться також Тероризувала Сирію: що відомо про ракету Х-555, яку ворог застосував під час нічної атаки

Це вже друге застосування такої ракети

Якщо говорити про радянську розробку, то це вже друге застосування такої ракети. Перше було в січні цього року з імітацією ядерної бойової частини. Під час обстрілу 9 червня застосовувалась ракета з фугасною бойовою частиною, вагою понад 400 кілограмів.

Цей факт може свідчити, що ракети Х-555 закінчуються і, щоб продовжувати обстріли росіяни використовуватимуть радянські запаси Х-55,
– вважає Жданов.

Олег Жданов про використання Росією радянських ракет: дивитись відео

Будь-яка російська ракета може нести ядерний боєзаряд

Військовий експерт додав, що будь-яка ракета на стадії розробки проєктується з можливістю розміщення ядерного заряду. Осколково-фугасний заряд є лише другорядним для озброєння ракет.

"Є певний ризик, що будь-яка ракета може нести ядерний заряд. Для цього і існують спецслужби та розвідки, щоб відстежувати переміщення ядерних зарядів та не допустити їх раптового застосування", – зазначив Жданов.

Що відомо про останні російські ракетні обстріли

  • Уночі 9 червня Росія спрямували по Україні 6 крилатих ракет Х-101/Х-55 та 16 ударних безпілотників ("Шахед" і "Ланцет"). Сили ППО знищили 4 ракети та 10 ударних дронів.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що ракета Х-55 відіграє роль хибної цілі, щоб українська ППО по ній відпрацювала.
  • У травні цього року уламки ракети Х-55 знайшли у Польщі, поблизу міста Бидгощ, що за 500 кілометрів від українського кордону.