"Кожен нехай сам вибирає, якою мовою він хоче спілкуватися. Ми не наполягаємо на якійсь мові, хоча розуміємо, що в Україні дуже бажано, щоб мовою міжнаціонального спілкування була державна — українська", — зазначила член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор філологічних наук Євдокія Голобородько.

У членів групи немає єдиної думки, про те, чи отримає російська мова якісь переваги після затвердження Концепції. Голобородько зазначила, що Концепція "в деякій мірі" розширює права людей, які розмовляють російською, проте експерт з юридичних питань Руслан Бортник відзначив, що про розширення прав російськомовних мова не йдеться. Члени групи підкреслюють, що Концепція носить рекомендаційний характер.

Нагадаємо, наприкінці грудня Міністерство освіти України винесло на громадське обговорення проект концепції мовної освіти, в якій окреме місце було відведено російській мові. Зокрема, зазначалося, що для значної кількості громадян України рідною є російська мова, якою вільно володіє більшість жителів нашої країни. Це мова міжнаціонального спілкування, одна з найпоширеніших міжнародних мов, споріднена з українською.