Москві найближчим часом повідомлять детальну інформацію щодо обмежувальних заходів. Їхня причина – диверсії, які проводили росіяни на території ЄС.

Дивіться також Досить напівзаходів: парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити по Росії

До яких дій удадуться поляки

Посольство Росії найближчим часом отримає відповідну ноту. Це будуть обмеження як щодо самого посольства, так і щодо консульського персоналу Російської Федерації у Польщі. Російським дипломатам буде дозволено пересуватися в межах Мазовії, а консулам – лише в тих воєводствах, де вони перебувають на посаді. Це стосуватиметься дипломатів, за винятком посла,
– сказав Сікорський.

Він сподівається, що інші держави також наслідують польський приклад. Очільник МЗС Польщі висловив надію, що Росія сприйматиме це як серйозний попереджувальний сигнал. Сікорський додав: у Польщі є докази того, що Росія причетна до диверсій у ЄС.

Що відомо про диверсії росіян

Мова про підпали складу у Великій Британії, лакофарбового заводу у Польщі, житлових будинків у Латвії, а також магазину IKEA у Литві. А ще російських агентів арештували за звинуваченням у підготовці нападів на американські військові бази.

Такими діями росіяни намагаються підірвати військову підтримку України: посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку по всьому ланцюгу постачання зброї.

Вони не гребують дезінформацією, саботажем і хакерськими атаками. І загалом доволі комфортно почуваються у Європі.

Аналітики вважають, що російські шпигуни у Європі готують напад на НАТО. Після отруєння Скрипалів і хвилі вислання з континенту спецслужби Кремля швидко оговталися, зробили роботу над помилками та стали працювати ефективніше.