Речник ГУР МО Андрій Юсов спростував інформацію про "українську" ДРГ. Він заявив, що легіон "Свобода Росії" та "Російського добровольчого корпусу" проводять операцію на території Бєлгородської області для створення "смуги безпеки" для захисту цивільних українців.

Дивіться також Російські добровольці – на Бєлгородщині та Брянщині: знищений пункт ФСБ, у регіоні чути вибухи

Українці не беруть участь в операції в Бєлгородській області

За його словами, операцію проводять винятково громадяни Росії.

У легіоні "Свобода Росії" заявили, що створюють у Бєлгородській області "демілітаризовану зону".

Ситуація складна, легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з Росією, звідки вони (російські війська – 24 Канал) не зможуть обстрілювати Україну. Надалі – рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни,
– заявили добровольці.

Також на тлі подій у Бєлгородській і Брянській області до російських військових звернувся начальник ГУР Кирило Буданов, який закликав їх здатися.

Буданов зазначив, що в російських військових, яким вдалося вижити, є вибір: "померти або врятувати своє життя". Він зазначив, що для окупантів ситуація далі буде ще гіршою.

"Ви можете закінчити війну вже зараз, не потрібно чекати, поки вас вб'ють чи поранять. Звертайтесь в проєкт "Хочу жити" і ми допоможемо витягнути вас з м'ясорубки, що наближається", – заявив керівник ГУР МО.

Що відомо про події в Бєлгородській і Брянській області

  • Зранку 22 травня бійці "Російського добровольчого корпусу" заявили, що перетнули кордон Росії. Також на прикордонному пункті Федеральної служби безпеки Росії виникла пожежа.
  • Бійці "Російського добровольчого корпусу" заявили, що повністю звільнили Козинку Бєлгородської області. Також у населений пункт Грайворон зайшли передові загони.
  • Добровольці опублікували кадри, що стоять попереду табличок, на яких видно назви російських населених пунктів Безлюдівка, Чуровичі та Любимівка.
  • Росія звинувачує у подіях нібито "українську" ДРГ, а також повідомила про обстріл Бєлгородської області та атаку БпЛА. Крім того, пропагандисти повідомили про бій з нібито "українською" ДРГ.
  • Влада Бєлгородської області провела термінову нараду. Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков звинуватив Україну в "інформаційній атаці на Бєлгородську область, щоб викликати паніку".
  • Водночас російські добровольці обіцяють не чіпати цивільних росіян. Вони закликають до боротьби проти режиму кремлівського диктатора Владіміра Путіна.