Радник голови ОПУ Михайло Подоляк сказав 24 Каналу, що можливі два рішення, щоб убезпечити Румунію від російських дронів.

До вашої уваги Є один ефективний спосіб: як убезпечити сусідів України від російських атак

"Це ж не питання Румунії – це питання колективного органу НАТО. Він має провести консультації згідно з четвертою статтею і після того вирішити. На мій погляд, є два рішення", – зазначив Подоляк.

Про які рішення мова

Перше рішення – це надати Україні набагато більше систем протиповітряної оборони чи додаткові снаряди до них. Так наша країна зможе повністю закрити небо, чим убезпечить і всі країни за собою.

Друге рішення – це збільшити кількість систем ППО на кордоні самої Румунії, щоб вона самостійно збивала російські дрони.

Як Румунія може захиститись від "Шахедів": дивіться ексклюзивне інтерв'ю Михайла Подоляка 24 Каналу

Подоляк додав, що перше рішення йому подобається більше, однак ухвалити його може лише Північноатлантичний альянс.

Російські дрони в Румунії: основне

  • Уперше "Шахеди" залетіли на територію Румунії вночі 4 вересня. Однак країна визнала це лише 6 вересня. Міністр оборони Анхель Тілвар заявив, що потрібно посилити пильність.
  • Чергові уламки російських безпілотників знайшли 9 вересня. Цього разу в Румунії зреагували одразу. Зокрема, МЗС терміново викликало керівника російської дипломатичної місії.
  • Нові фрагменти російського дрона на території Румунії виявили 13 вересня. Бухарест поінформував НАТО, натепер тривають консультації із союзниками.