Волонтер Сергій Стерненко 8 лютого повідомив, що окупанти почали використовувати супутниковий інтернет Starlink. На фронт до ворога вони почали масово прибувати з ОАЕ, де й були активовані.

До теми Росія використовує Starlink в Україні протягом кількох місяців, – Defence One

У ГУР опублікували докази

У розвідці підтвердили, що ворог використовує термінали супутникового зв'язку Starlink. Зокрема, вдалося перехопити розмови російських військових про налагодження доступу до інтернету.

Так, встановили, що доступ до інтернету Starlink мають окупанти з 83 окремої десантно-штурмової бригади збройних сил Росії. Відомо, що вони базуються в Донецькій області біля Кліщіївки та Андріївки.

Цікаво Starlink на окупованих територіях: SpaceX коментує ймовірне використання терміналів росіянами

Перехоплені розмови окупантів про налаштування Starlink: дивіться відео

Читайте також "Сніговий барс" замість "Залізного генерала"․ Що про відставку Залужного пишуть західні ЗМІ

Що відомо про використання Starlink окупантами

  • Після того, як у мережі з'явилася інформація, що ворог буцімто використовує Starlink на фронті, представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що всі ці заяви будуть ретельно перевірені.
  • Згодом він також додав, що це явище вже почало набирати системного характеру. Їх масово почали поставляти у Росію через Дубай з уже активованими акаунтами.
  • Представники SpaceX прокоментували заяви про те, що російські військові почали користуватися терміналами Starlink, які нібито заходять з-за кордону вже активованими. У компанії заявили, що нібито не ведуть жодних справ з російським урядом або зі збройними силами країни-агресора.
  • У компанії наголосили: "Starlink не працює в Росії, тобто сервіс не працюватиме в цій країні. SpaceX ніколи не продавала та не розміщувала продукцію Starlink у Росії, а також не відправляла обладнання в Росії. Якщо російські магазини стверджують, що продають Starlink для обслуговування в цій країні, вони обманюють своїх клієнтів".
  • Ба більше, в SpaceX також заявили, що не поставляють Starlink у Дубаї. "Якщо SpaceX отримує інформацію про те, що термінал Starlink використовується стороною, яка перебуває під санкціями або є неавторизованим користувачем, ми розслідуємо скаргу та вживаємо заходів для дезактивації термінала, якщо це підтвердиться", – мовиться в офіційній заяві.
  • Разом з тим, у своїй заяві компанія уникнула відповіді на питання, чи дійсно російські військові можуть використовувати Starlink на окупованих територіях України.