Попередній перелік спірних питань включає в себе 31 пункт - починаючи з історії Стародавньої Русі та закінчуючи періодом правління Володимира Путіна.

У списку згадуються імена радянських і російських лідерів, включаючи Йосипа Сталіна, Микиту Хрущова і Леоніда Брежнєва.

Так, Сталіну присвячене одне питання, в рамках якого роль "вождя народів" рекомендується розглядати у зв'язку з "встановленням однопартійної диктатури і єдиновладдя" без згадки і оцінки масштабів сталінських репресій.

Фігури Сталіна, Хрущова і Брежнєва пропонується оцінювати лише в контексті проведених ними реформ.

Є у авторів концепції також свій погляд і на новітню історію Росії - Борис Єльцин став єдиним з політичних лідерів, кого учням належить оцінювати персонально. У періоді його правління автори концепції виділили передусім "шокову терапію" 90-х років. Епоха Путіна і Дмитра Медведєва в концепції представлена ​​як період "стабілізації економіки і політичної системи".

Один з укладачів концепції директор Інституту російської історії РАН Юрій Петров вважає, що школярі повинні "сформувати внутрішнє переконання, що саме така була історія, а для інших трактувань мати бар'єр".

Ще один член робочої групи декан історичного факультету МДУ Сергій Карпов стверджує, що викладати в школах треба ту точку зору, яка найбільш відповідає геополітичним інтересам Росії.

Після презентації проект концепції відправили на доопрацювання через фактичні помилки, які знайшли у ньому.

Розробити єдину концепцію шкільного курсу історії Росії в квітні 2013 року доручив уряду Росії Володимир Путін.