Державна агенція України з питань кіно пояснює: фільм не забороняла, комісія поки що розмірковує чи видавати прокатне посвідчення дистриб’юторам.
"Жодної ситуації не бачу крім якоїсь провокативної, яка виникла ще задовго до того як були подані документи на отримання прокатного свідоцтва. Є певні питання, але можна такі ж питання ставити і до інших картин. Це автор, художник він так бачить, інший художник може зняти так, як він бачить цю подію. Це не документальне кіно", - каже перший заступник голови Держагентства України з питань Сергій Сьомкін.
Історія молодої жінки, яка пробирається до Південної Осетії, де опинився її 7-річний син під час конфлікту, не пробила на сльозу українських націоналістів та Асоціацію грузинів України. Вони виступили з вимогою не допустити стрічку на широкі екрани. Мовляв, фільм розпалює міжнаціональну ворожнечу.
"Близько півмільйона жителів Грузії залишилися біженцями у власній країні, коли серпень 2008 реально торкнувся кожної родини, то такий фільм, так званий, фільм "Август.Восьмого", на наш погляд, це образило б тих грузинів, яких реально вигнали з власних будинків", - каже президент Асоціації грузинів України Бесік Шамугія.
"Фільм "Август.Восьмого" є кремлівською агіткою, яка покликана відбілити російську агресію щодо Грузії і в певній мірі запобігти будь-яким іншим нападкам на Росію, якщо вона буде і далі, а вона далі буде, проводити свою імперську політику", - заявив заступник голови партії "Свобода" Андрій Мохник.
Фільм - це кремлівська агітація на захист імперських інтересів
Відмовилися демонструвати фільм і деякі київські кінотеатри. Побачила у фільмі агітацію, наприклад, директор столичного кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе.
"Ми вважали, що ця картина не має права демоснтурватися взагалі. Те, що її створили - це так, і могли створити,але це агітка і я не хочу до агітки мати стосуноку як диреткор кінотеатру. Все!" - вважає директор кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе.
Ця картина не має права демонструватися взагалі
"До цього фільму в принципі можна знайти аргументи з приводу відмови у видачі прокатного посвідчення. Це розпалювання національної ворожнечі, це образа національної гідності і дуже важливий пункт - це пропаганда війни", - пояснює кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.
Щодня видається майже 30 прокатних посвідчень, - каже кінокритик, але ажіотаж тільки навколо цієї стрічки і це непогана реклама. "Серпень. Восьмого" не перший фільм про російсько-грузинське протистояння. Наприклад, майже поза увагою широкої аудиторії залишився російський фільм Андрія Нєкрасова "Уроки русского".