У граніті та бронзі переважно возвеличують тих, чиї постаті у цивілізованого світу викликають обурливу реакцію. Грошей на пропаганду росіяни не жаліють, у той час коли Крим потерпає від нестачі життєвонеобхідних води та світла.
Підбірка фото – Крим Реалії.
Пам'ятник Ялтинській конференції
Біля Лівадійського палацу можна знайти Сталіна, Рузвельта і Черчілля, втілених в скульптурі по фотографії Ялтинської конференції 1945 року. Її встановили в лютому того ж року до 70-річчя зустрічі лідерів країн антигітлерівської коаліції. Пам'ятник, який має вагу понад 10 тонн, створив скульптор Зураб Церетелі ще в 2005 році в Москві. Його хотіли встановити в Лівадії до 60-річчя конференції, але тоді громадськість виступила проти. У листопаді 2014 року монумент передали до Криму з Волгограда.
Бюст Миколи ІІ
Біля Лівадійського палацу в травні 2015 року встановили бюст ще одного царя – Миколи ІІ. Зараз він перебуває за закритими від відвідувачів Лівадійського паркового комплексу воротами – як частина виставки про імператора.
Скульптури Григорія Потьомкіна і Василя Долгорукого
Відповідно до старої версії монументу 1890 року, біля підніжжя пам'ятника Катерині розташовувалися скульптури державних діячів катерининської епохи, які брали участь у приєднанні Криму до Російської імперії: князів Григорія Потьомкіна, Василя Долгорукого, полководця Олександра Суворова і посланника Росії в Туреччині Якова Булгакова. У новому монументі всіх діячів навколо Катерини також відновили. Ззаду на постаменті красується напис "Пам'ятник відроджений в честь возз'єднання Криму з Росією в 2014 році назавжди".
Пам'ятник Катерині ІІ
У серпні 2016 року року в сімферопольському Центральному парку культури і відпочинку відкрили відновлений пам'ятник Катерині II. На його виготовлення витратили понад 45 мільйонів рублів.
Пам'ятник "Наш дім – Росія"
Пам'ятний знак відкрили 16 березня 2015 року – до першої річниці так званого "референдуму" – у будівлі адміністрації Сімферополя.
Читайте також: Хвилинка гумору: про російську пропаганду, "кримнаш" та бойовиків