Журналісти Conflict Intelligence Team провели власне розслідування події.

Першим повідомлення про збиття літака опублікувало "АГАК" — ЗМІ, близьке до ІДІЛ. Та прес-служба Міністерства оборони Росії випустила заяву, що спростовувала втрату бойового вертольота. Однак російським ЗМІ, з посиланням на джерела у військовому відомстві, повідомили про те, що в Сирії поблизу Пальміри справді було збито російський вертоліт Мі-35М. Назвали вони й імена пілотів — Ряфагать Хабібуллін та Євген Долгін.

Після того, як імена військових було опубліковано, МО РФ випустило чергову заяву, в якій підтвердило загибель пілотів внаслідок атаки бойовиків ІДІЛ. Але спростовувало, що був збитий російський вертоліт Мі-35М, вказавши на те, що це вертоліт Мі-25 (експортний варіант Мі-24) ВПС Сирії.

Увечері 9 липня ІДІЛ розповсюдило відеозапис аварії вертольота з російським екіпажем:

При ретельному вивчені відео, журналісти відзначили ті деталі, які притаманні вертольотам Мі-35М, і які відрізняють їх від Мі-25 — наявність шасі та короткі крила.

Читайте також: У Сирії знищили російських солдат, що воювали на Донбасі

Мі-35М немає на озброєнні ВПС САР (армії Асада). У той же час, Мі-35М ВКС РФ не раз з'являвся на фотографіях і відео з Сирії

Звідси можна зробити висновок: розбився саме російський вертоліт Мі-35М з російським же екіпажем.

Що стало причиною аварії вертольота?

Російське військове відомство заявляє, що вертоліт був збитий з американського важкого протитанкового ракетного комплексу TOW. Однак, за час проведення російської кампанії в Сирії не було жодного повідомлення про захоплення бойовиками ІДІЛ комплексів TOW або появу їх на озброєнні терористичної організації. Крім того, ракети TOW, як і інші ПТУР, керовані за допомогою проводів, через обмежену швидкості і маневреності не в змозі вражати ударні вертольоти при штурмі. Наприклад, ПТРК «Фагот» в польоті розмотує за собою дроти, призначений для ураження цілей швидкістю до 60 км/год., тоді як багато користувачів оцінюють швидкість вертольота, який впав, в 200-300 км/год.

Читайте також: Росія застосувала в Сирії фосфорні бомби, — The Times

Чи був збитий вертоліт з ПЗРК (переносний зенітного ракетного комплексу)?

Двигуни всіх сучасних комплексів ПЗРК працюють на паливі, в результаті чого в ході польоту ракети за нею тягнеться довгий шлейф густого диму, якого не видно на відео. Звідси можна зробити висновок, що версія поразки вертольота з ПЗРК менш імовірна, — йдеться у розслідуванні.

На відео можна помітити, що безпосередньо перед катастрофою вертоліт стріляє НКРСами (некерованими реактивними снарядами), при цьому після кожного пострілу в повітрі залишається шлейф диму, що йде нижче фюзеляжу вертольота.

Однак в момент поразки рульового гвинта вертольота видно, що від снаряда тягнеться такий же шлейф диму, що йде від об'єкта трохи вище фюзеляжу ураженого вертольота.

На відео відображений і ведений (що йде слідом) вертоліт, який рухається трохи вище ведучого (йде першим), збитого вертольота.

Сукупність цих факторів дозволяє розслідувати версію, що вертоліт Мі-35М був випадково збитий в результаті пуску веденим вертольотом некерованою авіаційної ракети (НАР, вона ж НУРС). В ході ведення бою ведучий вертоліт міг випадково потрапити на лінію вогню веденого вертольота, який йшов слідом трохи вище ведучого. Це пояснює і той факт, чому ІДІЛ не опублікував відеозапис безпосередньо пуску ракети ПТРК/ПЗРК.

Нагадаємо, в березні президент Росії Володимир Путін заявив про виведення своїх військ з Сирії, які там перебували з вересня 2015.