Чому дехто з наших союзників вирішив вжити таких заходів та чи варто українцям хвилюватися через це – ексклюзивно сайту 24 каналу розповіли експерти.

До теми Просто зараз Росія спрямовує ще більше сил до кордонів України, – США під час Радбезу ООН

Обережність зайвою не буває

Аналітик Internews Україна, експерт-американіст Владислав Фарапонов впевнений, що ухвалюючи рішення про виїзд дипломатів, Білий дім виходив з міркувань обережності. За словами фахівця, подібні вказівки завжди дають американським громадянам у випадку виникнення загрози через спалах ковіду чи появи інших проблем такого типу. Себто, це – цілком звичайна, вже усталена практика.


Аналітик Internews Україна, експерт-американіст Владислав Фарапонов / Фото з архіву сайту 24 каналу

Евакуація дипломатів – частина плану щодо підвищення ставок

SEO інформаційного агентства SvitloVezha, експерт з інформаційної політики та політики США аналітичного центру AD ASTRA Артур Колдомасов схильний вважати евакуацію американських дипломатичних працівників частиною підготовленого у Вашингтоні плану. Він також нагадав про подію, яка відбулася водночас із відбуттям представників США додому, а саме – перекидання додаткових сил НАТО на східний фланг Альянсу. Це може свідчити про те, що в адміністрації Байдена знають, в який спосіб діятиме РФ.

Евакуація дипломатів – це частина плану "підвищення ставок", своєрідне висунення ультиматуму Росії, щоб загнати її в кут. Це сигналом до того, що у Вашингтоні, ймовірно, розуміють, у чому справа, та знають, що робити,
– зазначив експерт.

Артур Колдомасов / Фото з архіву сайту 24 каналу

Розвіддані як першопричина евакуації

SEO аналітичного центру AD ASTRA, дослідник канадського аналітичного центру CGAI Тарас Проданюк, згадуючи про дипломатів США, Канади, Австралії та Великобританії, звертає увагу на те, що всі ці країни, коли ухвалювали відповідне рішення, відштовхувалися також і від певних розвідувальних даних. Ними вони обмінюються в рамках формату "П'яти Очей" (Five Eyes).

Тарас Проданюк / Фото з архіву сайту 24 каналу

Експерт вказав на те, що зростання соціальної напруги є логічним наслідком заяв про від'їзд дипломатів. Але нагадав, що попри евакуацію своїх дипломатичних представників, усі ці країни залишаються непохитними у своїй підтримці України.

Приводів для хвилювання немає

Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв зі свого боку наголосив на відсутності будь-яких реальних підстав для хвилювання у зв'язку із виїздом з України дипломатів як США, так і Великої Британії.

Олександр Краєв / Фото з архіву сайту 24 каналу

Читайте Польща поставить Україні озброєння, зокрема, засоби протиповітряної оборони

Самі дипломати називають це просто скороченням місії – drawdown. Останні рази подібне відбувалося під час Революції Гідності та на самому початку пандемії ковіду. В їх розумінні евакуація – це повний виїзд посольства, а цього точно не планується. Проблема в тому, що це викликало понаднормовий суспільний резонанс, і, на жаль, потягнуло дуже багато спекуляцій,
– уточнив Краєв.

Країни вивозять дипломатів з України: дивіться відео