Про це повідомляє Reuters.
Росія обробляє 60% інтернет-трафіку КНДР
Як заявила компанія Dyn Research, що моніторить потоки міжнародного інтернет-трафіку, російська телекомунікаційна компанія TransTeleCom здійснює маршрутизацію північнокорейського трафіку.
Читайте також: Ви надаєте інструмент для вторгнення, – Росія отримала "ключ" до системи кіберзахисту США
Раніше трафік оброблявся лише через China Unicom за угодою з китайською компанією, що була підписана в 2010 році. Зараз TransTeleCom обробляє близько 60% інтернет-трафіку КНДР, а Unicom передає решту 40% цього трафіку.
Згідно з інформацією видання, спершу про новий зовнішній зв'язок повідомив проектий інститут у США при Школі передових міжнародних досліджень ім. Джона Хопкінса.
Компанія TransTeleCom відмовилася підтвердити нову угоду про маршрутизацію з урядом Північної Кореї. У заяві компанії мовиться про те, що TransTeleCom історично мав з'єднання магістральних мереж з КНДР за угодою з корейськими послами та телекомунікаціями, яка була підписана у 2009 році.
За оцінками, доступ до інтернету в Північній Кореї обмежений десь між кількома сотнями і трохи більше тисячі підключень. Ці зв'язки є життєво важливими для координування кібератак у країні, заявив провідний технолог з азіатсько-тихоокеанського регіону в компанії з кібербезпеки FireEye Брайс Боланд. За його словами, російський зв'язок посилить спроможність Північної Кореї керувати майбутніми кібератаками.
Читайте також: КНДР забезпечує себе паливом із Росії, порушуючи санкції, – ЗМІ
Боланд зазначив, що інтернет-маршрути через Китай і Росію зменшують залежність КНДР від будь-якої країни в той час, коли вона стикається з інтенсивним геополітичним тиском.
Країни Заходу та уряд Південної Кореї звинувачують керівництво КНДР в організації численних хакерських атак, зокрема на великі компанії та банки. Існує думка, що Північна Корея стоїть і за поширенням вірусу-вимагача WannaCry, однак Пхеньян відкидає такі звинувачення.
Для чого це Росії?
Директор Центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов у коментарі сайту "24" зазначив, що таким чином Кремль консолідує з Пхеньяном зусилля щодо ведення гібридної війни з використанням кібератак.
Читайте також: Україна втратила десятки мільйонів доларів від кібератак Росії
Як зауважує політичний експерт, дії Китаю, який відстоює інтереси Північної Кореї, практично "кришуючи" її в Радбезі ООН, призвели до того, що знахабнів шантажист Кім Чен Ин, який є китайською підробкою Путіна. Але, наголошує Димов, після того, як США ухвалили закон щодо санкцій проти КНДР, Ірану і Росії, китайські експортери, які орієнтовані на величезний американський ринок, не хочуть потрапити в санкційний список. Тому північно-корейський інтернет-трафік, який оброблявся лише через China Unicom, зараз буде обробляти російський TransTeleCom.
Росія як країна-терорист, лідер якої підривав своїх громадян на Каширському шосе, травив у "Норд-Ості", створював квазіреспубліки терористичним шляхом, збив малайзійський літак МН17, консолідує з Пхеньяном зусилля для ведення гібридної війни,
– говорить Валерій Димов.
За його словами, кібератаки є не найбільшою загрозою, але всі пам’ятають, яким чином Росія втручалася у вибори президента США. Компанія Facebook зараз набирає нових співробітників, щоб краще контролювати цю ситуацію, аби вільні комунікаційні можливості не створювали можливості для терористів.
Читайте також: Facebook виявив докази втручання Росії вибори президента США: Цукерберг передасть дані Конгресу
Росія, нагадує Димов, давала притулок організаторам WikiLeaks, втручалася у вибори в Німеччині і Франції. За свідченням європредставника Федеріки Могеріні, доведено три тисячі фактів того, що Росія створювала фейкові новини. Зокрема, про "розпинання мальчіков" на Донбасі, і "ґвалтування" дівчинки в Німеччині.
Всі інформаційні втручання Росією в інших країнах здійснюються завдяки вільним засобам комунікації, щоб порушувати цю свободу. Не тільки у ЗМІ, а в ліберальних свободах Росія навчилася ловити рибку, щоб перемагати в локальних війнах проти вільного світу,
– переконаний експерт.
На думку Валерія Димова, кібератаками КНДР хоче шантажувати і отримати карт-бланш на беззаконня у Південно-Східній Азії. Зокрема, вважає політолог, Пхеньян кидає виклик Південній Кореї. Також усі пам’ятають, як КНДР вбила опозиційного лідера в Малайзії, тому і в цей бік спрямована злочинна діяльність Кім Чен Ина. КНДР хоче шантажувати США, щоб вони вивели свої війська з Південної Кореї. Якихось дій вони вимагатимуть від Японії.
Читайте також: Україна отримає 5 мільйонів доларів допомоги від США на кібербезпеку
"Руками КНДР діяв Китай, а сьогодні Росія. Тепер зрозуміло, звідки були фейкові новини щодо начебто постачання Україною двигунів для балістичних ракет КНДР. Хоча Україна не межує з Північною Кореєю. З КНДР межує, кооперує і "плідно" співпрацює для шовіністичної агресивної політики Росія. Тому Україна і підпадає під ці кіберзагрози. Кім Чен Ин кидає виклик не тільки США, а й всьому вільному світу", – підкреслив Димов.
Опубліковано в рамках спецпроекту "Вільний Інтернет" від редакції сайту 24 та ГО "Інтерньюз-Україна", в рамках проекту "Інтернет-Свобода" на кошти уряду Королівства Нідерланди.