Про це розповів командувач Національної гвардії України Олександр Півненко в інтерв'ю LIGA.net. Зокрема, він пояснив, чому наразі ротація – складне питання.
Дивіться також Потрібні молоді люди, – Зеленський висловився про мобілізацію з 25 років
Не буде мобілізації – не буде ротації. Без неї люди виснажуються. Жоден підрозділ не може 2 – 3 роки воювати в обороні. Особливо якщо стоїть на напрямку, який цікавий противнику,
– зазначив Павленко.
За словами командувача, втомлюються не лише бійці, морально виснажуються і командири. Тож, їх потрібно міняти. Том, як наголосив Півненко, головне питання – "де взяти людей".
Не буде мобілізації – не буде ротації
Тож, командувач Нацгвардії вважає, що повноцінна ротація стане можлива, коли буде мобілізація. Він вважає, що рекрутинг здатен замінити мобілізацію, але не зараз.
"Це має відбуватися паралельно. Система не може швидко перебудуватися. Думаю, за кілька місяців ми побачимо збільшення кількості людей, які бажають приходити в армію", – припустив Півненко.
Водночас зауважив, що і ворог веде інформаційні спецоперації, які сприяють страху йти в армію.
"Люди думають, що вже завтра їх без підготовки кинуть кудись на складний Авдіївський напрямок, і вони там загинуть", – пояснив командувач.
Кожен має розуміти важливість мобілізації
При цьому він упевнений, що наразі Україна має перейти на військові рейки. Ба більше, це вже відбувається.
"Потрібно повністю змінювати, у всій системі. Кожен має розуміти, що від нього залежить, буде збережено країну, чи ні... Війна триватиме. У той чи інший спосіб. Поки ми не відіб'ємо в росіян бажання лізти на нашу територію, нічого не скінчиться", – додав Півненко.
За словами командувача, українським військам потрібні сили; потрібна підготовка і розуміння людей, що у мобілізації нічого страшного немає. Адже мобілізованих навчають, вивчают їх навички і тоді визначають напрямок роботи, який їм підійде найбільше.
Ситуація з мобілізацією в Україні: актуально
- Верховна Рада підтримала закон щодо мобілізації, над яким почали працювати у січні 2024 року. Згідно з результатами голосування, документ підтримали 283 народні депутати.
- Водночас депутати вилучити правку стосовно демобілізації через 36 місяців служби.
- Раніше очільник Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко повідомив, що наразі триває планова ротація підрозділів, які від початку повномасштабного вторгнення виконували завдання в районах бойових дій.