У BuzzFeed News пояснили, що стенограма створена українською стороною. Її передав виданню Ігор Новіков, колишній радник президента Зеленського.

Читайте також Тиск на друзів Трампа: що стоїть за обшуками у Руді Джуліані

Американські журналісти намагалися взяти коментар особисто у Джуліані або його адвоката. Проте їм не вдалося отримати від них відповіді.

"Незрозуміло, чи влада США включила цю розмову до розслідування. Але вона дає уявлення про взаємодії адвоката Трампа з Україною", – підкреслили у BuzzFeed News.

Подробиці про розмову

Вона стосувалася справи щодо Гантера Байдена – сина чинного президента США. Джуліані сподівався, що розслідуванням щодо нього займеться новий генпрокурор, призначений Зеленським.

Він наголошував, що від Зеленського хочуть почути щось на кшталт: "Я поставлю чесного прокурора, він розслідуватиме (справу Байдена – 24 канал) та відкопає наявні докази".

Адвокат Трампа хотів, аби Єрмак переконав Зеленського зробити публічну заяву щодо цього. Мовляв, це допомогло б покращити стосунки між Україною та США.

Можливо, або навіть я впевнений, що це могло би бути добре для набагато кращих стосунків, коли б ми справді порозумілися,
– наголошував Джуліані.

"Я впевнений, що Зеленський скаже це, так", – такою, згідно зі стенограмою, була відповідь Єрмака адвокату Дональда Трампа.

Стенограма, яку опублікував BuzzFeed News:

У BuzzFeed News зауважили, що Джуліані почав тиснути на українців саме у розмові з Єрмаком. Адже закликав, аби розслідування щодо Байдена-молодшого "просувалися вперед".

Скандальна розмова Зеленського й Трампа

Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трамп нібито обіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування щодо компанії Burisma.

З цією компанією був пов'язаний Гантер Байден, син його головного конкурента на виборах президента у 2020 році. Згодом Білий дім оприлюднив стенограму розмови.

Згідно з нею, 45 президент США таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена. Через це спалахнув скандал. Втім, оголосити Трампу імпічмент не вдалося.