Про це повідомив 24 каналу російський публіцист Андрій Піонтковський. Він зазначив, що зараз Білий дім готовий надати Україні достатньо зброї, аби перемогти Росію.

До теми США відправлять Україні ударних безпілотників Switchblade на понад 17 мільйонів доларів

Допомога далась нелегко

На його думку, Україна отримує від Заходу усю військову допомогу, яку можна було б надати. Він також наголосив, що це далось зовсім нелегко.

"Візьмімо цю точку відліку, коли Джо Байден боягузливо повторював за Володимиром Путіним, що Україна повинна виконувати мінські домовленості. США пройшли дуже довгий шлях, і він пришвидшився в останні 2 місяці демонстрації можливостей української армії", – підкреслив Піонтковський.

Розраховували на партизанську війну

Як він зазначив, США не очікували, що Україна зможе перемогти. Тобто ймовірно у Вашингтоні вважали, що Київ впаде, однак українці не здаватимуться і продовжать довгу боротьбу.

Вони (США – 24 канал) розраховували на партизанську війну, забезпечуючи Україну всім необхідним саме для такого протистояння,
– заявив Піонтковський.

Потужна українська армія

Публіцист зазначив, що, можливо, у Білому домі вважали, що зараз буде щось схоже, як під час війни в Афганістані. Тобто тоді, коли США забезпечували партизанів моджахедів Stinger та Javelin, і вони бігали з ними на плечах лісами, борючись проти ворога.

Однак, виявилось, що є модерна українська армія, яка володіє сучасним мистецтвом ведення війни. І миттєво змінився характер допомоги,
– зауважив Піонтковський.

Побоювання США

За його словами, зброя, яку отримає Україна завдяки ленд-лізу значно потужніша, ніж та, яка є в росіян. До прикладу, за якістю тільки артилерії Захід випереджає країну-агресорку на ціле покоління.

Читайте також 155-міліметрові гаубиці пакують у Каліфорнії й передають Україні

Піонтковський також додав, що є певні речі, які стримують американців. США не хотілося б, щоб деякі зразки ультрасучасної зброї потрапляли не в ті руки. Однак, усі розуміють, що під час війни все можливо.

Піонтковський розповів про зміну військової допомоги Україні: дивіться відео


Військова допомога Україні: останнє

  • Президент США Джо Байден підпише закон про ленд-ліз для України 9 травня. Його палата представників ухвалила ще 28 квітня.
  • Цей закон передбачає спрощену процедуру передачі зброї іншим державам. Завдяки йому президент США отримає розширені повноваження щодо оборонної допомоги Україні.
  • Вчора, 6 травня, Байден заявив про надання нової військової допомоги Україні. Зазначається, що до неї входять не лише боєприпаси, а й радари та інше важливе обладнання.