У розслідуванні фігурують 336 політиків та чиновників з різних країн. Лідерами за кількістю пов'язаних з офшорними компаніями людьми, згідно з розслідуванням, є Україна, Росія, Колумбія, ОАЕ та Гондурас.

Цікаво Урок для всіх бізнесменів, – політолог про розслідування Pandora Papers

Статистика для України невтішна

Для України рейтинг міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів є доволі невтішним. Українських фігурантів у Pandora Papers удвічі більше ніж у Росії. Це при тому, що вона є другою за кількістю фігурантів цього скандального розслідування.

Загалом трійка "лідерів" за кількістю причетних до офшорних компаній політиків виглядає так:

  • Україна – 38;
  • Росія – 19;
  • Колумбія, ОАЕ, Гондурас – 11.

Цікаво, що фігуранти з цих п'яти країн це понад чверть усіх імен, які згадані у цьому розслідуванні. Повну картину можна побачити на інфографіці, яку створили журналісти-розслідувачі.

Статистика розслідування
Кількість фігурантів розслідування за країнами / Скриншот з ICIJ

Розслідування Pandora Papers: головне

  • Видання "Слідство. Інфо" опублікувало розслідування "Офшор 95" про офшорні рахунки президента Володимира Зеленського. За даними журналістів, бізнес "Кварталу 95" стоїть на офшорній мережі, центральною у якій є фірма Maltex Multicapital Corp, зареєстрована на Віргінських островах.
  • Опубліковані документи підтвердили причетність власника "Епіцентру" Олександра Гереги до бізнесу в окупованому Криму.
  • Крім того, згідно з результатами розслідування, менеджери компаній олігарха Ігоря Коломойського були причетні до захоплення контрольного пакета кіностудії на березі Чорного моря.
  • За даними розслідування, Борис Ложкін після призначення в Адміністрацію Президента Петра Порошенка купив дочці дорогу квартиру в центрі Лондона.