У статті вказується, що таке рішення українська влада прийняла, щоб зайвий раз не дратувати Президента США Дональда Трампа, для якого ця тема є дражлива. Ніби саме після цього Україна і отримала "Джавеліни".

Читайте також: Мюллер викрив нові контакти команди Трампа з розвідкою Росії

При цьому видання нагадує, що проти Манафорта ведеться розслідування у США за звинуваченням у відмиванні коштів, поки він 10 років був консультантом Віктора Януковича та "Партії регіонів".

The New York Times наводить цитату керівника департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, де той заявляє, що "у нас немає повноважень продовжувати наше розслідування". А також депутата Володимира Ар’єва про те, що "у будь-якому разі, ми не будемо дратувати провідних американських чиновників. Ми не повинні псувати відносини з адміністрацією Трампа".

Читайте також: Манафорта запідозрили у махінаціях проти Тимошенко

У Генпрокуратурі України звинувачення, які наведенні у статті, відкидають. Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що "жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі".

Американські правоохоронці, ані ФБР, ані Мюллер, до ГПУ з жодними запитами про правову допомогу у зв’язку зі справою Манафорта не звертались. Тобто і "забороняти" не було що в принципі,
– заявив Єнін.

Як приклад тощо, що співпраця між Генпрокуратурою та американськими правоохоронцями існує, він навів той факт, що в Україну повернуті з США понад 600 тисяч доларів в рамках проваджень, пов’язаних зі згаданими у статті The New York Times провадженнями.

Читайте також: Як екс-касир Януковича успішно співпрацює із чинним президентом Порошенко

Про те, що стаття містить перекручені факти, заявив і Володимир Ар’єв, який давав коментар. За його словами, редакція скоротила його цитату, через що вона втратила цілісність.

"Коли журналіст Ендрю Крамер спитав мене чи знаю я щось про те що зупинене розслідування в Україні щодо Манафорта і чи відомо мені чи зверталася до українських правоохоронців американська сторона, я відповів буквально: "Мені достеменно невідомо чи американські колеги зверталися до українських. Можу припустити, що через наявну в країні ситуацію Україна уникає всіх моментів, які можуть роздратувати американську адміністрацію, але якщо американські слідчі звернуться до українських, то українська сторона зробить все необхідне відповідно до існуючих двосторонніх угод". На нерозривності фрази у випадку цитування я наполягав. Не дарма. Іншу думку я виклав так: "Не виключено що справа Манафорта могла опинитися в довгій шухляді, але, переважно через те що у нас просто не вистачає слідчих, які могли би якісно дати раду справам такого рівня складності". Звернувся через журналістку, яка брала участь в підготовці матеріалу, з проханням передати в The New York Times моє бажання скорегувати першу цитату. Отримав відповідь що газета скоротила її. От і все", – зазначив депутат.

Хто такий Пол Манафорт? Американський юрист, лобіст і політичний консультант. Був радником Віктора Януковича та займав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа. Наразі перебуває під слідством декількох федеральних агентств. Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом. Манафорт також перебуває під слідством за можливі порушення податкового законодавства та відмивання грошей, зокрема й в інтересах Януковича. 30 жовтня 2017 року Манафорт здався ФБР. Йому пред'явлено звинувачення за 12 епізодами.