Про це в коментарі виданню Independent розповів російський релігієзнавець і церковний діяч, протодиякон РПЦ Московського патріархату Андрій Кураєв.

Читайте також: Чому Росія так реагує на надання Україні Томосу: думка дослідника православ'я

Як зазначає видання, Російська православна церква повідомила про деякі основні наслідки свого рішення. Її офіційний представник Ігор Якимчук заявив, що ста мільйонам послідовників Московського патріархату буде заборонено молитися в церквах, які залишаються в підпорядкуванні у Константинополя. Це правило буде поширюватися на 20 монастирів гори Афон, куди щорічно здійснюють паломництво тисячі російських чоловіків. Це місце користується особливою популярністю у панівної еліти Росії, йдеться у статті.

На думку Кураєва, Московський патріархат накладає санкції на своїх же, до того ж за прямим наказом Кремля, що, за словами протодиякона, рівносильно "бомбардуванню Воронежа". В результаті цілком може початися російська реформація, припустив він.

Це відбудеться не за наступний тиждень або місяць. Але полеміка така, що потрібно глибоко задуматися про старі канони, а це може привести до реформації православ'я в цілому,
– зауважив богослов.

Читайте також: Розкольник православ’я: що буде з РПЦ після від’єднання від Вселенського патріархату?

15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви". За молитви в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителям РПЦ пригрозили покаранням, а віряни будуть змушені визнати "гріх" на сповіді.

В УПЦ КП ухвалене Синодом у Мінську рішення назвали повторення політики Кремля з "самоізоляції".

Що таке євхаристійне спілкування?Євхаристійне спілкування означає канонічну єдність церков і можливість для їхніх вірян безперешкодно брати участь у церковних таїнствах в іншій церкві.

Що таке "бомбардування Воронежа"? В російській мові цей фразеологізм означає дії або заходи (санкції, антисанкції), що завдають більшої шкоди тому, хто їх здійснює, ніж тим, проти кого вони спрямовані.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО ВІДНОСИН РПЦ І КОНСТАНТИНОПОЛЯ: ХРОНОЛОГІЯ