Розмови датовані ще 2014 та 2015 років, але публічно вони з'явились нещодавно. Детальніше про "плівки Медведчука" в ефірі програми "Перехресний допит" розповів колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Зверніть увагу Про відставки, незаконне рішення РНБО та справу Медведчука: ексклюзивне інтерв'ю з Рябошапкою

Змінилась політика – з'явились аудіозаписи

За його словами, плівки з'явились тоді, коли змінилася політика української влади щодо олігарха: спочатку застосували санкції до телеканалів, потім до Медведчука, тепер – кримінальні репресії щодо нього.

Вони (аудіозаписи – 24 канал) почали з'являтись нещодавно – тоді, коли стало зрозуміло, що подивитись в очі Путіну і домовитись з "очима Путіна" не вдасться,
– наголосив Рябошапка.

Він відзначив, що про деякі епізоди прокурори не знали. Тому виникає запитання, чому Служба безпеки України не показувала їм відповідні записи.

Розмови Медведчука слухали не лише в СБУ

Ексгенпрокурор зауважив, що окрім СБУ Медведчука могли прослуховувати й інші спеціалізовані служби, які є в Україні. "Я приблизно розумію, хто це робив. І думаю, що ці здогади правильні, найімовірніше, це не СБУ", – сказав Рябошапка.

Інтерв'ю з Русланом Рябошапкою: дивіться відео 24 каналу

"Плівки Медведчука": коротко про останні ймовірні розмови

  • У розпорядження ЗМІ потрапив аудіозапис ймовірної розмови Віктора Медведчука з очільником правління російської "Транснефти" Миколою Токарєвим, які говорили про "трубу олігарха".
  • У 24 каналу з'явився ймовірний запис розмови Медведчука з радником президента Росії Владиславом Сурковим за 2014 рік. Вони обговорили Тристоронню контактну групу та перемовини з російськими бойовиками.
  • В Офісі генпрокурора надали аудіозаписи розмов Медведчука з тодішнім заступником голови уряду Росії Дмитром Козаком, де останній радив проросійському політику перереєструвати підприємство.
  • У розпорядженні 24 каналу з'явився запис ймовірної розмови Медведчука та ватажка бойовиків Дениса Пушиліна. Вони обмінялись привітаннями з 9 травня.